-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Котельно-зварювальний завод у Франківську продали за 2,5 млрд грн? Пояснюємо, чому навряд

-Реклама-spot_img
spot_img

26 вересня відбувся онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод».

При початковій вартості 20,4 млн грн один з учасників аукціону запропонував за об’єкт майже за 2,6 млрд грн.

Хто виграв аукціон

За право власності на завод змагалися 13 учасників. Найвищу вартість запропонувало приватне підприємство “Вестхім” –  2 597 407 443 гривень.

За даними аналітичної системи YouControl, ПП “Вестхім” зареєстроване в Івано-Франківську 1993 року. Засновником підприємства є франківець Богдан Пукіш, очолює підприємство його дружина Наталія Пукіш. Подружжя Пукішів також є акціонерами ВАТ “Пресмаш”, яке перебуває в стані банкрутства.

- РЕКЛАМА-

Переможець аукціону має 20 днів на оплату лота. У разі несплати він втрачає гарантійний внесок у розмірі 4,08 млн гривень, а перемогу отримує учасник з другою за розміром ставкою – ТОВ “Стройуком”, яке запропонувало викупити завод за 320,205 млн грн.

Отже, після аукціону події можуть розвиватися за кількома сценаріями. Найменш реалістичним виглядає, що ПП “Вестхім” насправді викупить завод за майже 2,6 млрд грн. Більш ймовірно, що переможем стане ТОВ “Стройуком”. За даними системи YouControl, це підприємство засноване у Краматорську в 2016 році. У червні 2022 року підприємство перереєструвалося у місті Перечин на Закарпатті. Засновниками підприємства є Максим Терещенко з Краматорська та Микола Кавєрзін з Києва.

Можливий і третій сценарій: якщо двоє учасників, які запропонували найвищу ціну, відмовляються укладати угоду, аукціон скасовується. Тоді на повторних торгах стартова ціна заводу буде удвічі нижчою за попередній раз – тобто 10,2 млн грн.

Умови продажу – не торт

Котельно-зварювальний завод займається виробництвом котлів та радіаторів центрального опалення.

Площа приміщень, які виставили на аукціон. становить 51 243,9 кв. м. З них 19 809,1 кв. м перебуває в оренді. Договори оренди діють протягом воєнного стану та 12 місяців після його припинення.

Разом з приміщеннями приватизації підлягають дві земельні ділянки загальною площею 14,3752 га.

Станом на 1 серпня 2024 року на підприємстві працювало 49 осіб. Прострочена кредиторська заборгованість станом на 1 липня 2024 року становила 36,4 млн грн. З них 7 млн грн – заборгованість із заробітної плати та майже 26 млн грн – заборгованість перед бюджетом.

За умовами аукціону, покупець котельно-зварювального заводу зобов’язаний протягом шести місяців від дати переходу права власності погасити заборгованість із заробітної плати та перед бюджетом, а також протягом пів року не звільняти працівників приватизованого підприємства.

Чи може завод викупити місто?

Напередодні аукціону міський голова Франківська Руслан Марцінків повідомив, що місто візьме участь в аукціоні з приватизації котельно-зварювального заводу.

Як з’ясувалося, під містом Марцінків мав на увазі АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод», яке й взяло участь у торгах.

Так, локомотиворемонтний завод запропонував викупити котельно-зварювальний завад за 100,1 млн грн. Це четверта за розміром пропозиція.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні