У Карпатах нараховують близько тридцяти високогірних озер.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Розташовані вони переважно на висоті від 1400 до 1800 метрів над рівнем моря у межах Карпатського національного заповідника (масив Чорногора) та Свидовецького масиву, пише видання ua.igotoworld.com
Пропонуємо вашій увазі 8 найвисокогірніших озер Карпат, адже, чим важче до них дістатися, тим яскравішим буде враження від побаченого!
Бребенескул
Як дістатися: безліч туристичних маршрутів пролягає уздовж озера Бребенескул, більшість із них розраховані більше, ніж на один день. Існує декілька варіантів підйому до озера: із Заросляка, із Дземброні, із села Видричка або з Лугів.
Несамовите
Як дістатися: ви неодмінно натрапите на Несамовите здійснюючи похід Чорногірським хребтом. Але якщо часу у вас не так багато, а хочеться заглянути у водне дзеркало озера, можна влаштувати одноденну подорож від турбази «Заросляк». Підйом займе у вас близько трьох годин.
Брескул
Як дістатися: зробити це буде досить нелегко, адже між Говерлою і горою Туркул знаходиться близько19 невеличких озер. Та озеро Брескул – найбільше з них і розташоване воно якнайдалі на північ, ближче до гори Говерла. Потрапити туди можна стежками, що ведуть від села Луги до гори Брескул.
Івор або Драгобратське озеро
Як дістатися: маршрут походів Свидовецьким хребтом пролягає повз озеро Івор. Та якщо ви хочете обрати легший і швидший маршрут, до озера можна дійти від гірськолижного курорту «Драгобрат» стежкою, що веде від підйомників до гори Жандарми. Я
Герешаска
Як дістатися: найчастіше сюди приїжджають з курорту «Драгобрат» на всюдихідному транспорті. Можна пройтися маршрутом уздовж Свидовецького хребта, де марковані помітки вкажуть вам вірний шлях: дві смуги білого кольору з жовтою посередині. Зупинятися на ночівлю біля Геришаски не дуже хороша ідея, оскільки тут немає де знайти дрова для багаття та відсутня питна вода. Слід, також, мати на увазі, що дорога на Чорну Тису через гору Трояска дуже складна, якщо ви оберете цей шлях, варто добре підготуватися.
Марічейка
Як дійти до озера: Стежок до Марічейки веде безліч, але найбільш зручний маршрут – від села Шибене на гору Піп Іван Чорногірський (якщо не зважати на складність доїзду до самого Шибеного). Дорога маркована, добре втоптана. Від КПП Шибене до Марічейки – 9 км в один бік. За сприятливих погодних умов та відповідної фізичної підготовки, піднятись можна за 3 години. До речі, щоб пройти КПП потрібен паспорт, тож не забудьте його, щоб не довелося міняти маршрут
Апшинець
Як дістатися: щоб потрапити на озеро, можна обрати один з маршрутів, які розходяться з хребта між Апшинцем та Герешаскою в різні боки: до Рахова, Усть-Чорної, Чорної Тиси та Квасів. Та здебільшого туристи піднімаються через полонину Татул від Чорної Тиси або Драгобрата.
Ворожеска
Як добратися: повз це озеро проходять майже всі маршрути Свидовецького хребта. Найближчий населений пункт – село Чорна Тиса, що неподалік Ясіня, підйом звідти забере близько 5 км.