Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Кредитна історія: що це таке і чому важливо її не зіпсувати?

-Реклама-spot_img
spot_img

Кредитна історія — інформація про взяті позичальником кредити та своєчасність їх погашення. Дані кредитної історії будуть враховуватися, якщо вам треба буде взяти кредити онлайн на картку, взяти кредит в банку або оформити кредитну карту. Таким чином фінансова установа оцінює платоспроможність, фінансову дисципліну позичальника та приймає позитивне або негативне рішення по запиту на кредит.

Якщо одного дня банк чи МФО відмовить вам у видачі кредиту, значить щось не так із кредитною історією. Тому важливо слідкувати за нею, щоб раптом не опинитися у неприємній ситуації. Можливо, раптом погіршиться здоров’я, і доведеться оплачувати дороге лікування? А, може, ви дізнаєтеся про народження дитини, і постане питання купівлі авто в кредит? Не зовсім коректно думати, що послуга кредитування вам більше не знадобиться.

Як не зіпсувати собі кредитну історію?

Варто зазначити, що кредитна історія є у кожного, навіть у людини, яка не брала кредит. У такому разі вона чиста. Вже з першого оформленого кредиту, формується рейтинг надійності позичальника. Отже, кілька порад, як не зіпсувати кредитну історію:

- Advertisement -
  1. Завжди повертайте кредити вчасно

Прострочення кредиту навіть на один день псує вам кредитну історію. Це найпоширеніша причина її погіршення. Банк або МФО не буде зважати на погану пам’ять позичальника, відсутність інтернету чи непередбачувану сімейну ситуацію. Існуватиме лише факт порушення умов договору. Тому, бажано не відкладати на останній день платіж.

Довгострокові затримки, звісно, ще більше псують кредитну історію. Якщо ви розумієте, що борг непосильний, краще реструктурувати кредит*. Так, внаслідок цього збільшиться сума переплати. Проте реструктуризація не вдарить так по кредитній історію.

Реструктуризація кредиту* — зміна умов договору кредиту для полегшення процесу обслуговування боргу. При цьому вам можуть зменшити відсоткову ставку (щомісячний платіж), що автоматично збільшить термін і, як наслідок, суму переплати.

  • Перевіряйте всі деталі: суму платежу, квитанції

Якщо через неуважність ви скинете на кілька гривень менше, це оціниться як порушення договору. Тому не зайвим буде ще раз перевірити суму та квитанцію вже після оплати.

  • Не шліть заявки одразу в усі МФО

Одночасний запит на кредит одразу в 5 мікрофінансових компаній збільшить шанси на отримання позитивної відповіді. Але в перспективі такі дії погіршать ваш статус позичальника. Інформація про кожен запит на взяття мікрокредиту показуватиметься в Українському бюро кредитних історій. Така поведінка може сприйнятися як невміння розпоряджатися фінансами, і вам відмовлять у кредиті.

  • Не беріть одночасно кілька кредитів

Не рекомендуємо так робити, бо це свідчить про невміння планувати витрати та розпоряджатися фінансами. Такий позичальник створює репутацію ненадійного.

Слідкувати за своєю кредитною історією не так вже й складно. Все, що треба, це грамотний фінансовий підхід, своєчасність виплат та уважність. Бережіть свою кредитну історію!

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні