-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Кредитори прикарпатського олігарха Бахматюка хочуть зустрічі із Кабміном

-Реклама-spot_img
spot_img

Група міжнародних кредиторів агрохолдингів “Укрлендфармінг” (група ULF) і “Авангард”, що належать Олегу Бахматюку, запропонувала прем’єр-міністру Олексію Гончаруку, міністрам фінансів і економіки Оксані Маркаровій і Тимофію Милованову обговорити наслідки у зв’язку з ситуацією навколо Бахматюка і ULF.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Оскільки обсяг боргових вимог є значним, а також з огляду на той факт, що відповідні міжнародні кредитори представляють важливих для України зарубіжних інвесторів, ми будемо дуже вдячні, якщо могли б найближчим часом отримати вашу оцінку ситуації, в якій опинилася група ULF”, – йдеться в листі кредиторів.

- РЕКЛАМА-

Згідно з документом, він спрямований від імені Gramercy Funds Management LLC, Експортно-імпортного банку США, Pala Assets Limited і Експортно-кредитного агентства Королівства Данія EKF, а також від імені членів координаційного комітету, що представляє інтереси незалежних міжнародних кредиторів ULF і “Авангарду”.

У листі уточнюється, що загальна сума тіла боргових зобов’язань групи ULF становить приблизно 1,65 млрд дол і складається з близько 1,25 млрд дол боргових зобов’язань перед міжнародними кредиторами і близько 400 млн дол – перед українськими банками (включаючи державні Укрексімбанк, Ощадбанк).

У свою чергу, борг перед міжнародними кредиторами складається з близько 775 млн дол у вигляді єврооблігацій і 475 млн дол у вигляді кредитної заборгованості перед європейськими і американськими банками (і їх відповідними страховиками кредитного ризику).

Згідно з документом, сукупні основні боргові зобов’язання групи ULF перед членами коордкомітета складають приблизно 370 млн дол.

“Як вам, напевно, відомо, значна частина фінансових зобов’язань групи ULF знаходиться в стані дефолту, починаючи з 2017 року.

Рішення для цієї ситуації поки не знайдено, незважаючи на неодноразові спроби узгодження реструктуризації з групою ULF і її кінцевим бенефіціарним власником Олегом Бахматюком”, – нагадують кредитори.

Нагадаємо:

22 листопада колишній власник VAB Банка і фігурант “справи банкірів” Олег Бахматюк був оголошений у розшук.

Національне антикорупційне бюро повідомило фактичному власнику Олегу Бахматюку та ексголові правління ПАТ “ВіЕйБі Банк” Денису Мальцеву про підозру у заволодінні 1,2 млрд гривень стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком.

11 листопада НАБУ заявило про затримання 7 осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком у 2014 році ПАТ “ВіЕйБі Банк”. 

Йдеться про колишніх та чинних посадовців Національного банку, “ВіЕйБі Банк” та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами “ВіЕйБі Банку”.

Як стало відомо, НАБУ затримало екс-заступника голови Національного банку Олександра Писарука.

Причина — можливі зловживання у справі щодо збанкрутілого банку Олега Бахматюка.  

Олександр Писарук в 2014-2015 роках працював першим заступником глави Національного банку і відповідав за банківський нагляд. Тоді НБУ очолювала Валерія Гонтарєва.

У жовтні 2014 року Нацбанк виділив ВіЕйБі Банку стабілізаційний кредит на суму 1,2 млрд грн. 

В листопаді 2014 року Нацбанк визнав банк неплатоспроможним і ввів тимчасову адміністрацію.

Справу Бахматюка НАБУ почало розслідувати в жовтні 2016 року. Детективів зацікавив факт виділення Нацбанком стабілізаційного кредиту для фінансового оздоровлення банку.

Слідчі бюро вийшли на фінішну пряму, але генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію. Сто томів кримінальної справи щодо зловживань у “ВіЕйБі банку” зберігалися поліцією у підвалі стороннього підприємства і були затоплені.

Сама Гонтарева каже, що затримання Писарука  є посиленням терору з боку влади.

Вищий антикорупційний відправив під цілодобовий домашній арешт колишнього виконувача обов’язків начальника управління НБУ по Києву та Київській області Миколу Каленського в справі про привласнення стабілізаційного кредиту для “VAB Банку”.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту із правом внесення 15 млн грн застави колишній директорці генерального департаменту банківського нагляду НБУ Аллі Шульзі.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні