Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Крик душі франківського медика: Лікар не може релаксувати, коли пацієнти не забезпечені необхідними ліками

-Реклама-spot_img
spot_img

Медицина при нинішніх наших можливостях, часто шкодить, а не допомагає – переконана лікар дитячої лікарні у Франківську.

У Франківську в медзакладах облаштовують кімнати відпочинку для лікарів у рамках проєкту «Здорові медики – здорова громада». Першу таку кімнату днями відкрили у Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центрі. Проєктом передбачено облаштування 16 кімнат для відпочинку працівників медичних закладів, пишуть Версії.

Автори ініціативи вважають, що облаштування кімнат відпочинку у медзакладах допоможе лікарям подолати наслідки професійного вигорання.

- Advertisement -
Світлина від Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

Втім, самі франківські медики вважають, що потрібно долати не наслідки професійного вигорання, а усувати причини його виникнення.

“Професійне вигорання має свої причини: невідповідність матеріальної бази закладу потребам пацієнтів (гарантую, що усвідомлення того, що ти пацієнту не допоміг або нашкодив через відсутність у тебе сучасних можливостей здатне знищити лікаря як такого), відсутність можливостей для особистісного розвитку (що також корисне для пацієнтів безпосередньо); нефахове керівництво та відсутність матеріального заохочення. Якщо не впливати на ці складові, то кімнати для релаксації не здатні нічого змінити”, – пише лікар-анестезіолог Івано-Франківської обласної дитячої лікарні Наталія Митник.

Вона наводить приклади ситуацій, коли лікар просто не зможе релаксувати.

“Той, хто не має і краплі емпатії до пацієнта, релаксації не потребує в принципі. Той, хто розуміє, що медицина при нинішніх наших можливостях, часто шкодить, а не допомагає, не зможе релаксувати в той час, як:
– пацієнти не забезпечені необхідними ліками;
– ти включаєш апарат ШВЛ і не знаєш, чи він запуститься і буде працювати як належить;
– за вказівкою керівництва ти розділяєш маму з новонародженою дитиною (яка на грудному вигодовуванні), бо мама спершу має здати ПЛР-тест за власні кошти і тільки тоді зможе бачити дитину;
– ти отримаєш 5-6 тис грн (8 тис., якщо працюєш ночами, захистив кандидатську і маєш всі можливі доплати), навіть якщо лікуєш якісно і читаєш англомовні протоколи”, – додає Наталія Митник.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні