-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

-Реклама-spot_img
spot_img

Якщо син чи донька мріє про єдиноборства – допоможіть цій мрії збутися. Не пошкодуєте – це чудовий спорт. Розвиває фізично, гартує характер, привчає до дисципліни.

Як залучити дитину до спорту, обрати вид, який буде до душі, й підтримати мотивацію, «Сотка» розповідала у публікації «Коли і на який спорт віддати дитину? Поради психолога». Тепер оглянемо доступні у місті секції. Почнемо з єдиноборств.

В Івано-Франківську чималий вибір спортивних клубів, де на високому рівні практикують різні види і стилі бойових мистецтв. Знайдеться на всі смаки. Ми проінспектували зо два десятки закладів, поспілкувалися з тренерами й вихованцями – і обрали, на нашу думку, найкращі, пише Sotka.

- РЕКЛАМА-

Таеквондо

Корейське бойове мистецтво – шлях ноги та кулака. Об’єднує техніку самооборони без зброї та систему духовного тренування. У Франківську цей вид спорту представлений трьома напрямками.

Тхеквондо ВТФ – представник східних єдиноборств на Олімпійських іграх. У спортивному спарингу «кьоругі» в пріоритеті техніка ударів ногами.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Тренер спортивного клубу «Пантера» Камілла Томін розповіла, що заснував секцію ще у 1996 році тренер сабум Олександр Корсак.

Тхеквондо – це передусім дисципліна, каже Камілла. Дитина з найменшого віку вчиться самоконтролю. Тут важлива підтримка батьків. Деякі сприймають захоплення малюка як «ходить – і добре», хоча в дитини може бути великий потенціал.

Вікові категорії спортсменів – кадети, юніори та дорослі – перебувають на забезпеченні ШВСМ (Школа вищої спортивної майстерності). Якщо виїжджають на чемпіонати України, призери області отримують часткове фінансування, що покриває дорогу чи проживання.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Камілла дуже любить працювати з найменшими дітьми, бо вони «шалені» на тренуваннях.

Дівчина завжди придумує для своїх спортсменів цікаві ігри, які розкривають характер та вчать концентрувати увагу. Так легше виявляти лідерів і потенційних чемпіонів, які готові викладатися до останнього. Камілла завжди говорить дітям, що вони команда, адже особливо в змагальний період підтримка дуже важлива. Коли виступає їхній спортсмен, інші вболівають. Якщо дитина знає, що у неї вірять, сама починає вірити в себе.

У грудні минулого року вихованка клубу Ірина Костюк стала чемпіонкою Європи в Іспанії, а невдовзі після того в Німеччині на міжнародному турнірі класу G-2 «WT President’s Cup» стала першою.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Сьогодні в СК «Пантера» у Франківську та області навчають 8 тренерів. Секції працюють в Івано-Франківську (у школах №17 та 28), Богородчанах, Старому Лисці, Отинії, Коломиї, Надвірній та Верховині. Загалом у мережі займаються близько 300 спортсменів віком від 4 років.

Набір проводиться раз на півроку – у січні-лютому та вересні-жовтні. Але можна долучитися і протягом року. Заняття платні, для дітей учасників АТО, переселенців, з багатодітних сімей діють пільги.

Ще у Франківську тхеквондо (ВТФ) представлено Центром підготовки чемпіонів «Золотий Дракон» в ДЮСШ №3. Під керівництвом старшого тренера-викладача Ігоря Йосипіва працюють ще 4 тренери та займається понад сотня 100 дітлахів.

Таеквондо ІТФ – поєднує в собі удари ногами та руками. Це багатоборство, яке передбачає виступ спортсменів в індивідуальних та командних видах змагань: спаринг, туль, спецтехніка, силовий тест та лише в індивідуальних – самозахист.
У Франківську його представляє спортклуб «COBRA», який існує вже 6 років. Під керівництвом засновника та президента федерації Олександра Дмитрува працюють ще два тренери. Девіз СК «COBRA»: Оздоровлення, виховання, самозахист.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

За час існування клуб виховав двох чемпіонів Європи – Карину Ткачук та Валентина Слюсара. Вони допомогли Національній збірній вибороти 2-ге загальнокомандне місце на чемпіонаті Європи у 2018 році в Таллінні (Естонія). А цього року мають 4 переможців міжнародного турніру класу А в місті Салоніки (Греція), розповів Олександр Дмитрув.

Таеквондо ІТФ у Франківську вивчають більш як 300 дітей та дорослих. Починати можна з 5 років. Заняття проводять у школах №7, 8 та 18, гімназії №2, СК «Форум», що по вулиці Івана-Павла ІІ, 4 та СК «Каскад» за адресою вулиця Стуса, 35. Також є зали в селах Хриплин, Загвіздя та Микитинці.

Таеквон-До – європейська версія бойового мистецтва, яку у Франківську започаткував Олег Соловей. Особливість цього напрямку в тому, що дозволені удари руками та ногами вище пояса, при цьому спортсмени виступають без жилетів. На всіх національних чемпіонатах франківські таеквондисти очолюють переможний рейтинг, й сьогодні серед них вже є 5 чемпіонів світу та 10 чемпіонів Європи.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

У ГО «Всеукраїнський Союз Таеквон-До» працює 19 тренерів, які виховують більш як 1000 таеквондистів. Дітлахи можуть приходити на заняття вже з 5 років. Основний набір проводиться у вересні, але почати можна в будь-який час.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Заняття проходять у п’яти клубах:

СК «Лiдер» – школи № 3, 16, 18, 22, ВПУ № 13, НВК «Школа-гімназія № 3», зали по вул. Тичини, 8а та вул. Хіміків, 17в, школи в смт. Більшівці, с. Черніїв, с. Підпечери, с. Угринів та школа №1 в м. Галич.

СК «Вотум» – школа № 4 та Угорницька школа-інтернат для дітей-сиріт.

СК «Боєць» – школи № 9 та 16 та зала по вулиці Гетьмана Мазепи, буд. 169-4.

СК «Чемпіон» – школи №6 та 12 та школа с. Крихівці.

СК «Oliinuk Team» – НВК «Школа-гімназія №3» та школа м. Тисмениця

Бокс

Бокс – один із найстаріших видів спорту, в якому українські спортсмени можуть похвалитися неабиякими успіхами. Це спорт для справжніх джентльменів і лідерів, каже президент Франківської федерації боксу Віталій Мерінов, він вчить завжди бути першим у всьому. При цьому бокс – це передовсім самодисципліна, він навчає використовувати силу лише на ринзі, а не у щоденному житті, підкреслює Віталій.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Всього у Франківську боксом займається близько 300 спортсменів. Починати заняття радять з 10 років, але беруть і трохи менших. Сьогодні найкращі франківські спортсмени отримують премії.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

У місті працюють боксерські клуби СК «Ринг» по вул. Василя Симоненка, 18, СК «Форум» по вулиці Івана-Павла ІІ, 4, СК «Захід» у школі №15 по вулиці Незалежності, 205, СК «Альянс» по вулиці Галицька, 145Б, «СПЗ» на Незалежності, 164 та СК «Бойові рукавички» по вулиці Гетьмана Мазепи, будинок 27А. Є секція боксу в Університеті нафти і газу та в Обласній дитячо-юнацькій спортивній школі, що за адресою Шухевича, 21.

Заняття проходять як на платній основі, так і безкоштовно. Для дітей учасників АТО та бойових дій, дітей з малозабезпечених сімей діють пільги.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

В ОДЮСШ навчання безкоштовні – 2-3 рази на тиждень. У відділенні боксу працюють 6 тренерів, двоє з яких були учасниками Олімпійських ігор. З останніх значних досягнень вихованців – троє чемпіонів всесвітньої літньої Гімназіади у місті Маракеш (Марокко) – Юрій Ваків, Юлія Гончаренко та Вікторія Фабуляк, розповів заступник директора з навчально-тренувальної роботи ОДЮСШ Володимир Антонець.

Вільна боротьба

Цей вид спорту – поєднання гнучкості та сили. Аби досягти успіхів, борці мають бути не лише сильними, а й витривалими та спритними.

Відділення вільної боротьби у Франківську працює в Обласній дитячо-юнацькій спортивній школі під керівництвом тренера Івана Крупа. Спортсмени забезпечені всім необхідним спорядженням та займаються безкоштовно тричі на тиждень.

Починати заняття вільною боротьбою можна вже з 10 років. Аби потрапити в групу, достатньо зв’язатися з керівництвом школи.

Хортинг

Це національний вид спортивного єдиноборства, створений в Україні. Хортинг позиціонується не лише як бойове мистецтво, а як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання і наближення до українських традицій, розповів голова Обласної федерації хортингу Сергій Демчук.

Саме слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця, де розташовувалася Запорозька Січ. Засновником хортингу є Едуард Яременко – афганець, єдиний, що вижив у своєму підрозділі. Він вирішив створити абсолютно український вид спорту.

Хортинг охоплює ножовий бій та фехтування. Мають хортингісти і свою форму: спортивну куртку та штани.

Це досить молодий вид спорту, який активно розвивається на Прикарпатті лише з 2016 року. Але вже сьогодні займається близько 200 чоловік.

Минулого року франківський спортсмен Максим Григор став чемпіоном світу з хортингу й зараз отримує стипендію від міської ради.

Тренування проходять у спортивному клубі «Олімп», що за адресою вулиця Академіка Сахарова, 38, Прикарпатському університеті та школі №9.

Займатися хортингом можуть діти вже з 4 років. Заняття проходять тричі на тиждень.

Джіу-джитсу, греплінг, ММА – спортивний клуб «Тигр»

Бразильське джіу-джитсу – бойове мистецтво, яке дозволяє успішно захищатися та перемагати навіть значно сильнішого супротивника, використовуючи больові та задушливі прийоми.

Греплінг – спортивне єдиноборство, боротьба на підкорення. Спортсмен має змусити суперника здатися за допомогою больових та задушливих прийомів.

ММА (Mixed Martial Arts) – змішані бойові мистецтва, основу яких складають класична боротьба (дзюдо, греко-римська та вільна боротьба тощо) і класична ударна техніка (бокс та кікбоксинг).

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Головний тренер СК «Тигр» Максим Іванюк розповів, що набір у секції проводиться на постійній основі, а приходити можуть діти від 3 років. Є також групи для дорослих – з 16 років. В клубі працює десять фахових інструкторів. Для дітей вразливих категорій діють пільги, також є програми лояльності для членів клубу.

«Спортивний клуб «Тигр» – не просто секція, це велика родина, яка складається з понад 400 спортсменів, їхніх батьків та інструкторів. Ми прагнемо виховати здорових, сильних і різносторонньо розвинутих людей», – каже тренер.

Клуб активно розвивається, бере участь у соціальних проектах з громадськими організаціями Франківська.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

З 2018 року СК «Тигр» став членом Івано-Франківської обласної федерації панкратіону, греплінгу та джіу-джитсу. Тепер усі члени федерації можуть офіційно отримувати спортивні розряди та будувати кар’єру у світі спорту, підкреслив Максим Іванюк.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Заняття проходять з понеділка по суботу з 9 ранку за адресами вул. Вовчинецька, 207, вул. Галицька, 98 та вул. Курінного Чорноти, 19.

Фрі-файт та ММА – Клуб змішаних єдиноборств «Вікінг»

Фрі-файт – це український варіант контактних єдиноборств, який об’єднав у собі досвід багатьох бойових традицій світу. Трохи схожий на ММА (змішані бойові мистецтва), але має патріотичну філософію: основні цінності – честь та батьківщина. У спортсменів синьо-жовта форма.

Тренер клубу змішаних єдиноборств «Вікінг» Назар Бедрій розповів, що тренування проходять комплексно – ММА та фрі-файт. Для цих видів спорту характерне різноманіття прийомів: переведення на землю, удари в ноги, корпус, голову, больові й задушливі прийоми. Тож хлопці почуваються впевнено як в боротьбі, так і в стійці.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Дівчата також займаються цими видами спорту. Але у фрі-файті не можуть брати участі у змаганнях, лише в ММА. Зараз у клубі дівчат двоє. Всього у клубі займається близько 70 спортсменів.

Набір у групи проводять постійно. Новачкам тренери приділяють більше уваги, аби вони швидше адаптувалися в колективі та набули необхідної фізичної форми.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Дітей можна приводити вже з 5 років. Тренування проходять тричі на тиждень у чотирьох різних групах: 5-12 років, 13-17 років, дорослі 18+ та новачки, а також є спортгрупа. Остання – для досвідчених спортсменів, які постійно беруть участь у змаганнях.

Зал Клубу змішаних єдиноборств «Вікінг» розташований за адресою вул. Сахарова, 38.

Кікбоксинг та козацький двобій – Професійний центр
змішаних боїв «Бескид»

Кікбоксинг об’єднав у собі техніки та правила боксу з прийомами східних єдиноборств (удари ногами, підсічки). У Професійному центрі змішаних боїв «Бескид» викладають спеціалізацію кікбоксингу К1, або інакше євро-тай, розповів тренер Олексій Рошак. Сьогодні саме цей вид найпопулярніший, бо задіяні руки, ноги та коліна.

Клуб входить в Українсько-польську асоціацію бойових мистецтв, тож плідно співпрацює з поляками у розвитку бойових мистецтв, займається організацією професійних турнірів в Україні та за кордоном.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Центр діє вже 12 років, й наразі тут займається більш як 100 спортсменів. З кікбоксингу є чотири групи – ранкова, дитяча та дві дорослі. Заняття проходять тричі на тиждень. Набір проводиться постійно.

Другий напрямок, який викладають у «Бескиді», – козацький двобій. Це український національний вид змішаних бойових мистецтв.

Професійний центр змішаних боїв «Бескид» розташований за адресою: вулиця В’ячеслава Чорновола, 101.

Зендокай Карате-До

Сучасне бойове мистецтво, засноване на техніці ММА, традиційних принципах будо і водночас на патріотичних українських цінностях.

Техніка цього виду спорту поєднує найефективніші прийоми різних видів єдиноборств та включає удари руками, ногами, кидки, боротьбу, больові та задушливі прийоми, що є максимально практичним для самозахисту.

У Франківську Зендокай Карате-До викладають у школі Зендокай карате-до за адресою вулиця Стуса, 37а, Real Fight Karate Клубі «Ронін», що за адресою вулиця Тролейбусна, 13. Діток чекають вже з 4 років.

Дзюдо, айкідо, кендо – спортивний клуб «Кано»

Айкідо – це японське бойове мистецтво, особливість якого – використання кидків та захватів. Кендо – фехтування на бамбукових мечах. А дзюдо – японське бойове мистецтво, яке на основі дзюдзюцу створив японець Дзігоро Кано. Дзюдо швидко завоювало популярність у всьому світі й стало олімпійським видом спорту.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Історія франківського клубу «Кано» почалася ще восени 1990 року. З самого початку й досі керівником клубу є легендарний сенсей Валерій Корсун. Сьогодні тут викладають чотири висококваліфікованих тренери та займаються більш як 140 осіб. Без перебільшення можна сказати, що «Кано» – школа чемпіонів.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

У секцію дзюдо набирають дітей віком від 5 років, а на заняття з кендо та айкідо – від 14 років. Спортсмени клубу постійно беруть участь у різних заходах, благодійних акціях, показових виступах і, звісно, національних та міжнародних турнірах. Клуб розташований за адресою вул. Мазепи, 144 та вул. Тролейбусна, 10.

Куди віддати дитину у Франківську: обираємо секцію єдиноборств

Також відділення дзюдо є у Франківській ОДЮСШ, що за адресою вулиця Шухевичів, 21. Дітей набирають з 10 років. Тренування тут безкоштовні, тричі на тиждень. Аби потрапити до секції, потрібно подати заяву. Це можна зробити і на сайті спортшколи.

Марина Федоренко

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні