Куди поїхати в Карпатах: ТОП-15 найкращих місць для відпочинку
Диван на коліщатках в темній вітальні

Куди поїхати в Карпатах: ТОП-15 найкращих місць для відпочинку

Автор: Світлана Якимчук
09/05/2024 11:48
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Карпати – це справжня скарбниця природних див та історичних пам’яток. Якщо ви шукаєте нестандартні місця для відпочинку, далекі від натовпів туристів, то ці 15 небанальних локацій для відпочинку в Карпатах саме для вас.

Не бійтеся виходити за межі звичних туристичних маршрутів, адже саме в таких небанальних локаціях можна знайти справжні скарби – красу незайманої природи, автентичну культуру та неповторну атмосферу.

Версії підготували детальний путівник по найцікавіших місцях Карпат а також найзручніші маршрути, якими можна до них дістатися з Івано-Франківська, пише Правда.іф.

Бубнище – водоспади та скелі посеред лісу

Почнемо нашу подорож з села Бубнище, що в Долинському районі Івано-Франківської області. Головна принада цих місць – водоспад на річці Сукіль, який спадає кількома каскадами з висоти близько 30 метрів. Навколо нього мальовничі скелі химерних форм, оповиті легендами про опришків – легендарний скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша. Село оточене мішаними лісами, через які течуть чисті гірські річки. Крім водоспаду, тут варто відвідати старовинну дерев’яну церкву та скуштувати води з мінерального джерела.

Як доїхати: З Івано-Франківська прямуйте до Долини, а потім в напрямку села Мізунь. Не доїжджаючи до нього, слідуйте вказівникам на Бубнище. Відстань – близько 80 км, час в дорозі – до 2 годин.

Тустань – фортеця серед скель

Наступна зупинка – середньовічна фортеця Тустань поблизу села Урич на Львівщині. Це унікальна пам’ятка IX-XIII століть, яка колись була важливим форпостом на шляху з Києва до Європи. Сьогодні від неї залишилися руїни мурів та печерний храм, видовбаний прямо в скелі. З оглядових майданчиків відкриваються чудові краєвиди на долину та гори. А щоліта тут проводиться колоритний фестиваль середньовічної культури “Ту Стань!”.

Неподалік від Тустані, біля того ж села Урич, знаходяться Урицькі скелі – справжній рай для альпіністів та любителів скелелазіння. Ці химерні скелі заввишки до 40 метрів приваблюють своїми гротами, печерами та історичними написами. А з їхніх вершин відкриваються неймовірні панорами карпатських гір та долин.

Як доїхати: З Івано-Франківська їдьте до Стрия (70 км), потім до села Урич через Сколе (ще 40 км). В Уричі шукайте вказівники на Тустань. Загальна відстань – близько 110 км, час в дорозі – до 2,5 годин.

Манявський скит – монастир серед гір

Ще одне місце, пов’язане з історією – Манявський скит біля села Манява на Івано-Франківщині. Цей монастир, заснований ще в 1611 році, був важливим центром чернецтва в Карпатах. До наших днів збереглися кам’яний храм та келії монахів, видовбані прямо в скелях, а навколо – мальовнича ущелина з водоспадом та гірською річкою. Це місце ніби створене для духовних роздумів та єднання з природою.

Як доїхати: З Івано-Франківська прямуйте до Богородчан, потім поверніть на Солотвин і далі на Маняву. Дорога звивиста, але дуже мальовнича. Відстань – близько 40 км, час в дорозі – близько 1 години.

Сколівські Бескиди – дика природа Карпат

Любителям піших походів та дикої природи неодмінно сподобаються Сколівські Бескиди – відокремлений гірський масив на Львівщині. Тут панують круті схили, вкриті буково-ялицевими пралісами, а під ногами дзюрчать кришталево чисті потоки. На території масиву є кілька природоохоронних зон з рідкісними рослинами і тваринами. А від краєвидів з вершин Парашки (1268 м) та Лопати (1210 м) просто перехоплює подих.

Як доїхати: З Івано-Франківська їдьте до Стрия, потім поверніть на Сколе. Далі дорога веде через Сколівські Бескиди, повз мальовничі села Славське, Тухля, Орів. Загальна відстань – близько 130 км, час в дорозі – до 3 годин.

Таємниці Мертвого озера: моторошна краса Карпат

Мертве або Журавлине озеро розташоване в Сколівських Бескидах. Це карстове озеро, яке утворилось на місці провалля в земній корі. Назва озера походить від рідкісних птахів – сірих журавлів, які колись зупинялись тут під час міграцій.

Особливість Журавлиного озера – його надзвичайний колір. Через високий вміст сірки та інших мінералів вода має насичений смарагдовий відтінок, який вражає своєю яскравістю. В сонячну погоду озеро виблискує неначе коштовний камінь, приваблюючи численних фотографів та художників.

Але попри свою красу, озеро має сумну славу. Через високу концентрацію сірководню та інших речовин воно не придатне для життя риби та інших організмів. Звідси і назва – “мертве озеро”. Також існують легенди про зниклі в озері села та звуки дзвонів з-під води.

Як доїхати: З Івано-Франківська їдьте до Стрия, потім поверніть на Сколе. Найближчий населений пункт до Журавлиного озера – село Коростів, а звідти пішки через ліс (близько 4 км). Маршрут промаркований та займає приблизно годину. Поруч з озером є облаштовані місця для відпочинку та ночівлі. Приблизна відстань 140 км, час в дорозі близько 3 годин.

Водоспад Шипіт – перлина Закарпаття

Далі мандруємо Карпатами за Яблуницький перевал – на Закарпаття, до одного з найвищих та найгарніших водоспадів України – Шипоту. Він знаходиться біля села Пилипець, на річці з однойменною назвою. Вода тут спадає з висоти 14 метрів кількома потужними потоками, утворюючи незабутнє видовище. Навколо водоспаду – мальовничі карпатські пейзажі та зручні оглядові майданчики. А якщо підніметесь на крісельному витягу на гору Гимба, то побачите Шипіт з висоти пташиного польоту.

Як доїхати: З Івано-Франківська їдьте до Яремче, потім поверніть на Буковель і прямуйте через Яблуницький перевал до Міжгір’я. Звідти – до села Пилипець і за вказівниками до водоспаду. Відстань – близько 200 км, час в дорозі – до 4 годин.

Синевир – найбільше гірське озеро України

Ще одна перлина Закарпаття – високогірне озеро Синевир, найбільше в Українських Карпатах. Воно причаїлося серед гір на висоті майже 1000 метрів і вражає своєю неземною красою. Посеред озера є невеликий острівець, порослий смереками, а вода має неймовірний бірюзовий колір. За легендою, Синевир утворився від сліз графської доньки Синь, яка оплакувала свого коханого пастуха Вира. Сьогодні це місце приваблює тисячі туристів, які прагнуть помилуватися красою цього гірського дива.

Як доїхати: Маршрут такий самий, як до водоспаду Шипіт – з Івано-Франківська через Яремче і Буковель до Міжгір’я. Звідти прямуйте до села Синевирська Поляна і далі до озера. Загальна відстань – близько 230 км, час в дорозі – приблизно 5 годин.

Боржава – полонини та ватри

Любителі піших походів неодмінно оцінять красу та різноманіття полонини Боржава – гірського масиву на межі Закарпаття та Івано-Франківщини. Головний хребет Боржави тягнеться на 50 км, а найвища вершина – гора Стій (1681 м). Тут ви знайдете все, за що так люблять Карпати – квітучі полонини, густі ліси, дзюркотливі потоки та неймовірні краєвиди. А ще – затишні колиби, де можна переночувати та скуштувати традиційних страв, приготованих на ватрі.

Як доїхати: З Івано-Франківська прямуйте до Долини, потім через Міжгір’я до села Березники. Далі дорога веде до підніжжя Боржави. Відстань – близько 200 км, час в дорозі – до 4 годин. Враховуйте, що дорога в горах може бути складною.

Петрос – для справжніх альпіністів

Гора Петрос (2020 м) – одна з найвищих вершин Чорногірського хребта та справжній виклик для досвідчених альпіністів. Підкорити її не так просто, але краєвиди, які відкриваються з вершини, варті всіх зусиль. Звідси як на долоні видно сусідні гори та полонини, льодовикові озера та водоспади. А біля підніжжя Петроса причаїлося мальовниче озеро Марічейка – ще одна перлина цих місць.

Як доїхати: З Івано-Франківська їдьте до Яремче, потім до села Кваси (близько 150 км). З Квасів починаються маршрути на Петрос. Також можна доїхати до села Ясіня на Закарпатті і підніматися звідти. Час в дорозі – близько 3 годин, плюс ще кілька годин на підйом.

Труфанецькі водоспади – прохолода в спеку

У спекотний літній день приємно освіжитись біля водоспаду Труфанець – одного з найвищих та наймальовничіших в Карпатах. Він знаходиться в  однойменному урочищі Труфанець, поблизу південної околиці Ясіні. Вода тут спадає кількома каскадами з висоти близько 36 метрів, утворюючи навколо прохолодний туман. До водоспаду веде зручна екологічна стежка, а навколо – буково-ялицеві ліси та затишні галявини для пікніка.

Як доїхати: З Івано-Франківська в бік Яремче, а далі на Закарпаття до Ясіні. Загальна відстань – близько 105 км, час в дорозі – до 2 годин, плюс час на прогулянку до водоспаду.

Піп Іван – привид обсерваторії

Ще одна вершина Чорногірського хребта, яка приваблює мандрівників – гора Піп Іван (2028 м). На її вершині знаходиться покинута обсерваторія “Білий слон”, яка вражає своїми масштабами та незвичайною архітектурою. Збудована ще в 1938 році, сьогодні вона нагадує привид з минулого, але все одно притягує до себе численних туристів. А краєвиди, які відкриваються з вершини Попа Івана, просто неймовірні – здається, що звідси видно всі Карпати.

Як доїхати: З Івано-Франківська прямуйте до Верховини (близько 150 км), звідти до села Шибене. З Шибеного починається піший зелений маршрут на гору Піп Іван (близько 20 км в обидва боки). Підйом вимагає доброї фізичної підготовки і займає цілий день. Загальна відстань – близько 170 км, час в дорозі – до 3 годин, плюс час на сходження.

Бребенескул – найвисокогірніше озеро України

Серед численних гірських озер Карпат особливе місце займає Бребенескул – найвисокогірніше озеро України. Воно розкинулось на висоті 1801 метр над рівнем моря, в оточенні суворих чорногірських вершин. Озеро має льодовикове походження і вражає своєю чистотою та прозорістю. Навіть в розпал літа вода тут не прогрівається вище 10°C. До Бребенескула ведуть піші маршрути з різних напрямків – від гори Говерла, Попа Івана або з села Буркут.

Як доїхати: З Івано-Франківська їдьте до Ворохти (близько 110 км), звідти до початку маршрутів в урочищі Завоєля. Далі – лише пішки, маршрут на озеро і назад займає цілий день. Загальна відстань – близько 120 км, час в дорозі – до 2 годин, плюс час на похід.

Гуцульські Альпи – полонини, ліси та річки

Ще один мальовничий куточок Карпат – Гуцульські Альпи, гірський масив на півдні Рахівщини. Тут ви знайдете все, чим славляться Карпати – полонини, вкриті килимом квітів, стрімкі схили, порослі віковими лісами, дзюркотливі потічки з кришталево чистою водою. Через Гуцульські Альпи проходять численні піші маршрути різної складності, а місцеві жителі радо приймають туристів в своїх затишних садибах. Але слід врахувати, що через Гуцульські Альпи також проходить українсько-румунський кордон, тому на похід потрібен дозвіл прикордонної служби.

Як доїхати: З Івано-Франківська прямуйте до Яремче, а далі на Рахів і Ділове. Звідси починається більшість туристичних маршрутів. Загальна відстань – близько 100 км, час в дорозі – близько 2 годин.

Географічний центр Європи – на згадку про подорож

Поблизу закарпатського містечка Рахів, в селі Ділове, знаходиться символічний знак “Географічний центр Європи”. Згідно з однією з версій, саме тут знаходиться географічний центр нашого континенту. Це місце приваблює туристів не лише своїм символічним значенням, але й мальовничими карпатськими пейзажами навколо. Тут можна зробити пам’ятне фото та купити сувеніри на згадку про подорож до серця Європи.

Як доїхати: З Івано-Франківська прямуйте через Яремче до Рахова (близько 230 км). З Рахова до села Ділове – ще 20 км. Загальна відстань – близько 250 км, час в дорозі – до 5 годин.

Підкорена Говерла

Ну і завершити нашу подорож небанальними локаціями Карпат пропонуємо сходженням на найвищу вершину України – легендарну Говерлу (2061 м). Це мрія багатьох туристів та справжній виклик для витривалих. Маршрут на вершину починається від Заросляка на івано-франківському боці або з Лазещини на закарпатському і займає від 4 до 8 годин в залежності від фізичної підготовки. Але краєвиди, які відкриваються з вершини, варті всіх зусиль – здається, що звідси видно половину України. А фото біля встановленого на вершині тризуба стане найкращою згадкою про підкорення найвищої точки країни.

Як доїхати: З Івано-Франківська їдьте до Ворохти (110 км), а далі на турбазу «Заросляк». Звідси починається декілька маршрутів на Говерлу. Підйом і спуск займають цілий день, тому виїжджати краще рано вранці. Загальна відстань – 110 км, час в дорозі – до 3 годин, плюс до 8 годин на сходження.

Карпати – це справжня скарбниця дивовижних та небанальних місць, які вражають своєю красою, різноманіттям та атмосферою. Від водоспадів та озер до гірських вершин та історичних пам’яток – тут кожен знайде локацію до душі. А завдяки зручному транспортному сполученню, більшість з цих місць легко досяжні з Івано-Франківська протягом одного-двох днів. Тож не відкладайте мрію про незабутній відпочинок в Карпатах – рушайте назустріч пригодам вже зараз!

Відкривайте для себе красу рідного краю, насолоджуйтесь неймовірними краєвидами, дихайте чистим гірським повітрям та збирайте враження, які залишаться з вами назавжди. А 15 небанальних локацій можуть стати чудовим стартом для карпатської одіссеї.