Державне підприємство МВС «ІНФОРМ-РЕСУРСИ», екскерівникам якого інкримінують зловживання на 187 мільйонів гривень, утилізувало 986 автівок з поліцейських спецмайданчиків. Більшість машин були у приватній власності, але згоди власників на їх утилізацію ніхто не брав.
Про це розповіла журналістка Жанна Дутчак, передає Правда.іф.
Куди пропали майже тисячу машин з поліцейських спецмайданчиків?
Відповідь на це питання вже кілька років безуспішно шукає 76-річний прикарпатець Степан Барабаш із села Лісний Хлібичин. Адже серед тієї тисячі є і машина його дочки Марії, яка в червні 2019-го разом із чоловіком загинуло в ДТП. Аварію тоді спричинив працівник Коломийського райвідділу поліції, який врізався в авто подружжя. Поліцейський обійшовся синцями, а ось молода сім’я загинула.
В липні 2021 (запам’ятайте цю дату) суд визнав правоохоронця винним і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк чотири роки. Цим же рішенням Коломийський міськрайонний суд скасував арешт на авто, який був накладений одразу після ДТП в червні 2019 (і це логічно, адже машина була важливим речовим доказом у кримінальній справі).
Степан Петрович поїхав в Коломию аби забрати автівку зі спецмайданчика державного підприємства МВС «ІНФОРМ-РЕСУРСИ ( Івано-франківська філія). Хотів здати машину на металобрухт та виручити за неї бодай якісь гроші. Адже в нього на руках залишилася тринадцятирічна онука Настя (зараз дівчинці вже 18), яка отримує від держави як сирота аж дві тисячі гривень. Пенсія Степана Петровича теж не набагато більша.
Але повернемось до автівки. На площадці машину пенсіонер не знайшов . Тож звернувся листом в Коломийський відділ поліції, де йому повідомили, що автомобіль його загиблої дочки рішенням Миколаївського районного суду ( ви теж подумали, до чого тут Миколаївський суд???) визнано власністю державного підприємства «ІНФОРМ-РЕСУРСИ», і воно його утилізувало.
Чому суд дозволив утилізувати авто?
І так, Миколаївський районний суд його прийняв ще в листопаді 2019 року. На той час ще навіть не розпочався суд у справі над поліцейським, через якого загинуло молоде подружжя, а сама машина знаходилась під арештом як важливий речовий доказ.
З тексу судового рішення відомо, що до Миколаївського суду звернулося Державне підприємство МВС України “Інформ-Ресурси” . У своїй заяві представники підприємства попросили суд надати їм дозвіл утилізувати всі машини, які знаходяться на їх території ( а це не лише авто після ДТП, але і ті, які були евакуйовані через неправильне паркування).
І ось як вони мотивували своє прохання: «Оскільки транспортні засоби тривалий час знаходяться на відкритих майданчиках і стоянках, залежні від природних явищ та майже 93% цих транспортних засобів після значних ДТП в пошкодженому стані на відкритій ділянці прийшли в непридатний зруйнований стан із-за корозійних та природних чинників. Тобто, дані транспортні засоби на сьогодні відновленню не підлягають і становлять купу брухту з металу, пластику, тканини, бруду, що підлягає утилізації з метою не забруднення навколишнього середовища, не погіршення екологічної ситуації».
Власність без власників
Але ж автомобілі приватна власність скажете ви, і утилізувати їх без згоди власників не можна … Можна!!! Якщо все гарно оформити юридично, що і зробили представники «Інформ-Ресурси». У заяві до суду вони пояснили, що наразі не мають фінансової змоги зберігати в себе ці автомобілі, тому розмістили оголошення у газеті «Урядовий кур’єр», у якому звернулися до всіх власників транспортних засобів з проханням негайно забрати з їх спецмайданчиків свої автівки.
Як стверджують представники «Інформ-Ресурс» ніхто із власників не відгукнувся на їх оголошення і не забрав автівки ( і чому б це, правда? Адже всі українці щотижня читають «Урядовий курєр», і як це вони могли не помітити оголошення. Дивина та й годі!!!)
Але саме на основі цього документа суд визнав всі машини безхазяйними, і дав дозвіл підприємству «Інформ-Ресурс» їх утилізувати. В рішення суду є і список машин, їх там майже тисяча, а якщо точніше 986 – від дорогих іномарок (рендж роверів та мерседесів) – до бюджетних авто, такі як «Део Нексіа» Степана Петровича.
Пенсіонер не втрачає надії і далі продовжує писати в різні інстанції, бо переконаний – ті, хто утилізували машину його дочки, діяли протизаконно. Та чи зможе знайти крайніх???….. адже Івано-франківської філії державного підприємства міністерства внутрішніх справ України «ІНФОРМ-РЕСУРСИ більше немає, її ліквідували.
187 млн грн збитків ДП «Інформ-Ресурси»
Нагадаємо, 16 жовтня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою колишнього директора Державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси» та його заступника, зловживання яких під час відчуження приміщень завдали підприємству збитків у розмірі 187 млн грн.
Слідство встановило, що у серпні 2018 року директор держпідприємства МВС України «Інформ-Ресурси» відчужив належні ДП будівлі у центрі Києва. Ці об’єкти перебували у податковій заставі та не могли бути продані до погашення податкових зобов’язань.
Крім того, посадовець значно занизив їхню реальну вартість. Він також використав підроблені документи та приховав від оцінювача відомості про користування підприємством земельною ділянкою, на якій знаходились будівлі. Таким чином підозрюваний за 16 млн грн продав об’єкти, дійсна вартість яких становила понад 187 млн грн.
Наприкінці 2018 року директор ДП та його заступник заволоділи 16 млн грн, отриманими від незаконної оборудки, використавши для легалізації підконтрольні їм юридичні особи. Про підозру очільнику ДП повідомили у листопаді 2021 року, а заступнику – у серпні 2023 року.
Усього у злочинній схемі брали участь п’ятеро осіб. Стосовно трьох з них судом вже винесено обвинувальні вироки.