Кукурудза на силос: особливості посіву та врожайність
Диван на коліщатках в темній вітальні

Кукурудза на силос: особливості посіву та врожайність

Автор: Ігор Василик
21/12/2023 18:15
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Кукурудза є основною культурою для відгодівлі сільськогосподарських тварин. Щоб забезпечити задовільну врожайність кукурудзяного силосу з гектара, варто обирати лише найкращий насіннєвий матеріал, який дає стабільні врожаї навіть на бідних землях. Обирати краще сорти для посадки в інтернет -магазині Growex.market, ціна насіння кукурудзи на силос за кілограм вказана на сайті. 

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Особливості вибору насіння кукурудзи на силос

Найважливішим критерієм відбору кукурудзи є рекомендоване для конкретної зони посівне насіння, яке має дуже добрі силосні показники. До них належать: 

  • вихід сухої речовини з гектара;
  • вміст крохмалю;
  • перетравність клітковини та цілих рослин.

Хороші сорти повинні давати задовільні врожаї незалежно від кліматичних і ґрунтових умов даного господарства.

Щоб посів приніс очікувані результати, слід звернути увагу на ряд важливих факторів, серед яких основним є удобрення ґрунтів . Завдяки раціональному внесенню добрив можна добитися максимального збільшення врожаю кукурудзи, вирощуваної на силос. Вибір сорту також є важливим чинником, який впливає на показники врожайності кукурудзи. 

Якісне насіння кукурудзи на силос буде виділятися:

  • відмінною стійкістю до патогенів;
  • підвищеним вмістом крохмалю;
  • засвоюваністю клітковини і цілих рослин.

Насіння силосної кукурудзи, доступне в продажі на Growex.market, забезпечать високий потенціал урожайності навіть на будь-яких ґрунтах.

Кукурудза на силос та індекс ФАО

Обираючи насіння кукурудзи на силос, варто також визначити, який ФАО буде кращим. Цей показник є індексом скоростиглості сортів. Детальний поділ класифікує сорти на п’ять груп:

  • дуже ранній: FAO < 200,
  • ранній: FAO 200–220,
  • середньоранній: FAO 230–240,
  • середньопізні: FAO 250–290,
  • пізній: FAO ≥ 300.

Ранні сорти силосної кукурудзи можуть давати нижчу врожайність, а пізні – відзначаються підвищеними показниками вологості зерна, що призводить до недостатнього вмісту крохмалю та може сприяти погіршенню якості силосу. 

У годівлі сільськогосподарських тварин кукурудзяний силос є основним грубим кормом, тому варто вибрати такий сорт, який забезпечить відмінний вихід сухої речовини під час збирання врожаю. 

Слід вибирати насіння, яке зареєстроване як силосне, і зможе дати гарний урожай будь-якій ділянці незалежно від погодних умов. Вирощуючи такі сорти, можна отримати високі показники сухої речовини і при цьому відмінну придатність матеріалу для даних потреб. В такому випадку насіння кукурудзи зберігає властивість «залишатися зеленим». Це допоможе кукурудзі довше зберігати здатність до силосування.