Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Культурні послуги в ОТГ: рівні, масштаби, перспективи

-Реклама-spot_img
spot_img

Понад 20 фокус-групових інтерв’ю з більш ніж 200 респондентами, понад 350 анкет з актуальною інформацією, майже 50 годин аудіо- та відеозаписів першоджерел в п’ятнадцяти  громадах п’ятьох областей України.

Таким є кількісний вимір культурно-мистецького проекту під назвою «Культура проти «ейджизму»: дослідження культурних послуг для осіб похилого віку в ОТГ», що був реалізований громадською організацією «Інститут соціальної політики регіону» (м. Харків) впродовж червня-жовтня 2020 р. за підтримки Українського культурного фонду в Івано-Франківській, Миколаївській, Хмельницькій, Харківській та Запорізькій областях. На Прикарпатті проводилося в смт Ланчин (Надвірнянський р-н), смт Брошнів-Осада  (Рожнятівський р-н), с. Космач (Косівський р-н).

Працівники бібліотек, закладів культури, які, до речі, є в кожній громаді, розказали, що в час карантину особливо важливими вони є для людей похилого віку, адже ті люблять у вільний час прийти і почитати газету чи якусь цікаву літературу, продекламувати власну поезію, поспівати народних пісень.

- Advertisement -

У цілому на Івано-Франківщині люди похилого віку дали добру оцінку стану роботи закладів культури з пенсіонерами. Також високо оцінили роботу адміністрацій громад, працівників відділів та закладів культури в розрізи культурного життя пенсіонерів. Вони побажали, щоб дослідження, яке проводиться, допомогло уряду зрозуміти потреби людей похилого віку та збільшити фінансування галузі культури.

Досвідчені державні службовці знають, що вивчення думки членів громади є неодмінною складовою планування, прийняття та організації виконання управлінських рішень. Одночасно, владні починання, що не враховують «vox populi», почасти грішать на необґрунтованість, провокують нерозуміння з боку громади і, відповідно, формують небажання брати особисту участь в реалізації навіть очевидно потрібних ініціатив.   

Тож, мета зазначеного проекту – зібрати, систематизувати та надати для використання працівникам органів публічного управління інформацію щодо якісних та кількісних показників культурних послуг, що надаються особам похилого віку як в новоутворених, так і вже «досвідчених» ОТГ.

Особливий акцент в досліджені робився саме на «польову» роботу, на живе безпосереднє спілкування як з надавачами таких послуг, так і з їх отримувачами. Це дозволило отримати унікальну емпіричну інформацію, з’ясувати особисте ставлення українських пенсіонерів до особливостей культурної,  інформаційної і навіть освітньої політики нашої держави.

Серед інших проблемних моментів, що опинилися у фокусі уваги дослідників можна назвати: стан та доступність об’єктів інфраструктури (будинки культури, бібліотеки тощо); можливості для активного дозвілля осіб похилого віку в громадах; досвід та масштаби спонсорської/благодійної підтримки культурних ініціатив в ОТГ. Окремо вимірювався показник, надзвичайно актуальний саме в контексті децентралізації – оцінки населенням поважного віку тих перспектив, які можуть відкритися для розвитку культурної сфери саме у новоутворених ОТГ.

Варто відзначити, що не дивлячись на карантинні обмеження, наближення нового навчального року та «гарячого» етапу виборчих перегонів, переважна більшість керівників цільових громад створило команді проєкту всі умови для комфортної дослідницької праці з особами похилого віку, працівниками закладів культури, лідерами організацій тощо.   

Отримана інформація буде систематизована у вигляді аналітичного звіту, що буде виданий тиражем понад 200 екземплярів, розповсюджений серед працівників органів публічної влади та науковців. Електронний варіант аналітичного звіту буде найближчим часом відкритий для ознайомлення всім зацікавленим особам.    

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні