-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Легендарний китайський фільм ”Будинок літаючих кинджалів” знімали у горах на Франківщині ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Із року в рік Україна з’являється у фокусі іноземних кінорежисерів, а деякі з відзнятих тут фільмів здобули світове визнання. Тож поки свіжа порція іноземних стрічок, де можна побачити Україну — зокрема «Ольга» і «Штормова школа», — ще у виробництві, пропонуємо переглянути вже готові роботи і впізнати в них частинку рідної країни. До речі, локаціями для втілення своїх ідей закордонні кіномитці обирають не лише Київ і Одесу. Насолоджуйся!

1. Перевізник 3

«Перевізник 3» — це черговий екшен, який вийшов з-під професійної руки режисера і продюсера Люка Бессона. Він є продовженням перших двох частин і розповідає історію Френка Мартіна, який вкотре вляпався в халепу попри свою спробу відійти від справ і залягти на дно у Французькій Рів’єрі. Френку (Джейсон Стейтем) знову довелося стати «перевізником». Цього разу він через усю Європу вирушає до Одеси, куди везе дочку міністра України з охорони довкілля. Дівчину використовують для шантажу, щоб переконати посадовця надати дозвіл на утилізацію небезпечних відходів. 

- РЕКЛАМА-

Зважаючи на сюжет стрічки, не дивно, що зйомки деяких епізодів вирішили провести в Україні. Вдалою локацією для цього стала Одеса. Знімали місто з різних ракурсів, тож серед фінальних сцен можна впізнати морський порт, Воронцовський палац, Привокзальну площу, Свято-Пантелеймонівський монастир. Уважні також помітять, що коли в стрічці показують в’їзд перевізника до Будапешта, в кадрі з’являються одеські вулиці та автомобілі з українськими номерами. Додамо, що сам Стетхем не приїздив в Україну для зйомок, за нього сцени відпрацював дублер. Прем’єра фільму відбулася в 2008 році.

2. Будинок літаючих кинджалів

Китайський фільм «Будинок літаючих кинджалів», який вийшов на екрани ще в 2004-му і роком пізніше був номінований на «Оскар», теж знімали в Україні. Саме гірські краєвиди Карпат можна бачити упродовж різних епізодів стрічки. А щоб природа була більше схожа на китайську, деякі карпатські поля спеціально засівали локальними травами Піднебесної. Фінальні сцени знімали в Косові, що на Івано-Франківщині. А через те що в рік зйомок в Україні в жовтні випав сніг, авторам довелося коригувати сценарій. Стрічка розповідає про таємного агента імператорської поліції, якому дали завдання втертись у довіру до дочки одного з лідерів повстанського руху і викрити заколотників. У фільмі можна побачити дуже естетичні бойові сцени, якими прославилися китайські режисери. До речі, над «Будинком літаючих кинджалів» працював Чжан Імоу, який вирішив знімати стрічку в жанрі уся — китайського фентезі з демонстрацією східних єдиноборств.

3. Перемир’я

Ця італійська стрічка належить режисеру Франческо Розі, який неодноразово отримував престижні кінонагороди. Вона з’явилася ще в 1997 році й промовляє до тих, хто полюбляє спокійні фільми-роздуми без екшену і екзальтованої драми. В центрі уваги італієць єврейського походження Прімо, який після звільнення з концтабору «Аушвіц» намагається повернутися до рідного Турина. Він торує свій шлях через повоєнну Європу і на власні очі бачить руйнування, які залишила після себе Друга Світова. Мова не лише про зруйновані будинки, а й про трагедії людей. Прімо пропускає крізь себе всі переживання і страхи, відчуває душевний біль. У фільмі легко впізнати Львів, зокрема площу перед Театром опери і балету, також деякі епізоди знімали в Києві та поблизу Вінниці. У рік виходу стрічка отримала номінацію за кращий фільм на Каннському кінофестивалі та зібрала низку нагород національної кінопремії Італії Ente David di Donatello.

4. Світло навкруги

Американський фільм «Світло навкруги» створений у жанрі роуд-муві та передає дух дорожніх пригод. Стрічка зацікавлює не лише сценарієм за мотивами однойменної книги Джонатана Фоера, а й акторською грою Елайджі Вуда (Фродо з «Володаря перснів») в головній ролі. Також у цій пригодницькій трагікомедії знявся Євген Гудзь — український емігрант і вокаліст гурту Gogol Bordello. Режисував стрічку Лев Шрайбер, американський актор, продюсер і сценарист з українським корінням. 

За сюжетом молодий колекціонер Джонатан вирушає до України, щоб знайти жінку, яка врятувала його дідуся-єврея в часи Другої Світової. У пошуках йому допомагають нібито сліпий старий і його внук Алекс, якого якраз і зіграв Гудзь. Зйомки переважно відбувалися в Чехії, але й Україну кінокоманда не оминула. Так, для стрічки зафільмували кадри з Одеси, зокрема біля порту, на залізничному вокзалі, Потьомкінських сходах. «Світло навкруги» з’явився на екранах у 2005-му, і того ж року Лев Шрайбер отримав за нього дві нагороди на Венеційському кінофестивалі. На думку деяких критиків, у фільмі українців зобразили не надто позитивно, бо опиралися на стереотипи. 

5. Легенда про піаніста

Фільм сподобається любителям музичних драм і фанатам Тіма Рота. Саме він зіграв головну роль у стрічці. Працював над нею італійський режисер Джузеппе Торнаторе, на рахунку якого такі відомі фільми, як «Малена» і «Найкраща пропозиція». Фільм вийшов у 1998 році та був відзначений низкою нагород, зокрема отримав «Золотий глобус» за кращий оригінальний саундтрек. Значну частину «Легенди про піаніста» знімали в Одесі. Посприяв цьому не лише обмежений бюджет, а й зацікавленість і натхненність режисера стрічкою «Броненосець “Потьомкін”», події якої розгорталися саме в Одесі. Частину зйомок Джузеппе Торнаторе провів у військовій гавані, на списаному кораблі «Лісозаводськ». Крім того, вже на початку фільму можна впізнати Потьомкінські сходи, на яких сидить друг головного героя і грає на трубі. Реквізит для зйомок брали в українських музеях і морському порті. 

То про що ж фільм? Про талановитого піаніста, якого батьки-емігранти ще немовлям залишили у технічному відсіку корабля «Вірджинія», що плив із Європи у вільну Америку. То був 1900 рік, на його честь хлопця і назвали. Власне, оригінальна назва стрічки перекладається як «Легенда про Тисяча Дев’ятисотого». Знайдений матросами, хлопчик ріс і виховувався на кораблі, якого ніколи не покидав. Чи наважиться Тисяча Дев’ятисотий врешті-решт зійти на берег? Не будемо спойлерити, дивися фільм.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні