-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Лікар попереджає: коли саме українці можуть очікувати спалахи дифтерії

-Реклама-spot_img
spot_img

Результат пошуку зображень за запитом "Марія Бойко"

Керівник управління охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко розповіла журналістам Правда.іф про те, коли саме в Україні може трапитися епідемія дифтерії:

«Епідеміологія – це наука, яка вивчає поширення різних інфекційних хвороб і говорить про те, коли можна очікувати спалах того чи іншого захворювання. Звісно, визначити з точністю до року чи місяця – неможливо, але про те, що в Україні буде епідемія поліомієліту, епідеміологи говорили ще, починаючи з 2012 року. Після того епідеміологи говорили, що нас очікує епідемія дифтерії і кору.

- РЕКЛАМА-

Через те, що циклічність кору в Україні складає п’ять років, на 2017-2018 роки власне і припав оцей п’ятирічний цикл.

Далі у нас може бути зростання захворюваності на дифтерію. Це пов’язано із багатьма причинами, насамперед через те, що приблизно 20 років тому, приблизно в 1993-96 рр. ми мали хвилю захворювання на дифтерію через величезну кількість відмов від щеплення. Хворіли і діти, і дорослі.

Дифтерія – це важка хвороба. По Івано-Франківській області щороку реєстрували 80-100 випадків захворювання на дифтерію, проте небезпека цієї хвороби в тому, що вона важко перебігає і може викликати інвалідизацію. Тобто ураження, які призводять до інвалідності серця і нирок, і можуть навіть викликати смерть.

Зважаючи на те, що 15 років поспіль ми не мали постійної наявності вакцини, постійного щеплення населення – як дорослого, так і дитячого та підліткового – ми можемо очікувати спалаху дифтерії.

Практично кожного року, крім 2017-го, у нас реєструють 1-2 випадки захворювання на дифтерію, тобто збудник хвороби є серед людей, він поширюється.

Прохання насамперед до батьків: переглянути, які щеплення є у їхніх дітей, звернутися до дільничних педіатрів, до сімейних лікарів і поцікавитися, які щеплення дитина ще не отримала.

Проти дифтерії дитина має отримати щеплення до року, потім у 18 місяців, в 6 років, 16 років, і надалі – кожні 10 років потрібно проводити вакцинацію.

Якщо якусь вакцинацію пропустили, це не страшно, медики просто додають ту дозу, якої не вистачає.

Важливо також те, що вакцинація проти дифтерії захищає ще і проти правцю, тобто вона є комплексною. А правець також є тією хворобою, яка не має суспільного (колективного) імунітету та потребує індивідуального захисту.

І в Україні також кожного року трапляються летальні випадки через захворювання на правець, як серед дітей, так і серед дорослих.

На даний момент і в Україні, і в Івано-Франківській області є достатня кількість вакцини проти дифтерії.

В Україні був період 2014-15 роки, коли ми практично не мали цієї вакцини і навіть діти, які потребували вікового щеплення, його не отримали.

Прогнозувати важко, але можливо в 2018-2019-2020 роках ми можемо очікувати зростання захворюваності на дифтерію. Можливо, це буде спалах, а не епідемія, але згадувати про дифтерію ми будемо однозначно».

 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні