-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Лікар з Івано-Франківська розповіла, наскільки небезпечним є розсіяний склероз та як виявити хворобу на ранній стадії

-Реклама-spot_img
spot_img

Результат пошуку зображень за запитом "розсіяний склероз"

30 травня відзначали Міжнародний День розсіяного склерозу. Про те, якими є перші симптоми хвороби та наскільки вона небезпечна розповідає завідуюча неврологічним відділенням для хворих з порушенням мозкового кровообігу центральної міської клінічної лікарні Ірина Кобець.

«Розсіяний або множинний склероз – це хронічне автоімунне захворювання, при якому пошкоджується мієлінова оболонка нервових волокон головного і спинного мозку. Власне це викликає багатоосередкове ураження білої речовини центральної нервової системи. При цьому захворюванні власні імунні клітини організму хворого атакують мієлін. А мієлін – це ізолююча оболонка, яка оточує нервові волокна. І мієлінова оболонка відіграє вирішальну роль в роботі нервової системи. Це спеціалізована мембрана, яка забезпечує швидку передачу ефективних імпульсів. Основна причина виникнення розсіяного склерозу – пошкодження цієї мієлінової оболонки, що призводить до різних симптомів. Страждають і головний і спинний мозок.

- РЕКЛАМА-

Розсіяний склероз проявляє себе по-різному. При цьому захворюванні страждає постава, рівновага, хода, порушується мова, почерк пацієнта, страждають спинний мозок, стовбур мозку, різні ділянки головного мозку, внаслідок чого у пацієнтів виникає руховий дефіцит, слабість в нижніх кінцівках. Локалізація таких осередків, ми кажемо бляшок, на зорових шляхах викликає порушення зору. Якщо у людини є скарги на слабість в нижніх кінцівках, на порушення ходи, погіршення зору – треба не гаяти час, а звернутися до лікаря», – пояснює Ірина Кобець.

Лікар з Івано-Франківська розповіла, наскільки небезпечним є розсіяний склероз та як виявити хворобу на ранній стадії

Причини виникнення розсіяного склерозу досі не визначені, хоча це захворювання описане давно. Першим його описав відомий французький невролог Жан Мартен Шарко в 1858 році. Далі це захворювання описували, вивчали, але остаточна причина виникнення цього захворювання не з’ясована.

«Коли ми знаємо причину, ми знаємо як боротися із хворобою. Якщо хвороба викликана якимись інфекційними факторами, ми знаємо, що пацієнту треба давати або антибіотики, або противірусну терапію і так ми вилікуємо його. В даній ситуації ми не можемо зрозуміти, чому виникає механізм, на якому етапі виникає поломка нашої імунної системи, коли наші клітини починають самі намагатися ушкоджувати мієлін.

Результат пошуку зображень за запитом "розсіяний склероз"

Цим питанням займаються багато науковців, але на жаль ця проблема ще не вивчена остаточно.

Взагалі в світі є приблизно 2 мільйони пацієнтів з розсіяним склерозом. І це пацієнти молодого віку. Бо розсіяний склероз – це хвороба молодих. Чим раніше виникає хвороба, тим важчим буде її перебіг. Ця хвороба небезпечна тим, що викликає інвалідизацію пацієнта. Внаслідок розвитку самого захворювання кількість бляшок в головному і спинному мозку збільшується, а отже наростають рухові та зорові порушення. Такі пацієнти вже можуть бути прикутими до інвалідного візка, а можуть бути взагалі знерухомленими.

Існує дуже багато програм по розробці, по лікуванню розсіяного склерозу, існують нові експериментальні методи, але багато з препаратів є у фазі клінічного провадження.

На Прикарпатті проблемою розсіяного склерозу займається неврологічний відділ обласної лікарні. Свого часу існувала програма по забезпеченню пацієнтів з розсіяним склерозом необхідними медикаментами.

У Івано-Франківську такі пацієнти перебувають на обліку, в нас існує реєстр пацієнтів з розсіяним склерозом. Якщо 10 років тому ми починали з цифри 134, то у 2017 році таких пацієнтів налічувалося 200.

Цікаво те, що захворюваність на розсіяний склероз зростає з півдня на північ. Існує навіть поділ на зони різних ризиків.

У Івано-Франківській області, як і у Львівській та Волинській менше втричі інсультів зате розсіяного склерозу значно більше, аніж в центральних чи східних областях.

Тому при перших ознаках розсіяного склерозу необхідно одразу ж звернутися до свого сімейного лікаря, який огляне пацієнта і скерує до потрібного спеціаліста», – каже Ірина Кобець.

 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні