-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Лікарі-інтерни продовжують інтерактивні заняття зі франківськими школярами

-Реклама-spot_img
spot_img

З початком навчального року лікарі-інтерни за спеціальністю «Педіатрія» Івано-Франківського національного медичного університету продовжили проведення інтерактивних занять у загальноосвітніх школах міста в рамках проєкту «Школа дитячого здоров’я».

Нагадаємо, цей проєкт започаткований у 2017 році за ініціативи викладачів кафедри дитячих хвороб навчально-наукового інституту післядипломної освіти ІФНМУ, за підтримки адміністрації університету та адміністрації Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні.

Навчання дітей проводили шляхом інтерактивних занять, в ігровій формі, з використанням наочних матеріалів на доступному рівні для різних вікових категорій дітей. У виборі тематики занять орієнтувалися на побажання та пропозиції самих дітей та їхніх батьків. Так, відбулось кілька занять за тематикою раціонального харчування дітей та підлітків (ЗШ № 1, 26, Крихівецька ЗШ), вплив гаджетів та інтернету на здоров’я дитини (ЗШ №6), проблема ВІЛ, СНІДу, гігієна підлітків (ЗШ №15).

- РЕКЛАМА-

Як розповідають на кафедрі дитячих хвороб ПО, до підготовки занять і презентацій залучалися лікарі-інтерни першого та другого року навчання. Зазвичай підготовка відбувалася в групах з двох-трьох інтернів, рідше – індивідуально. Під час роботи над презентаціями юні лектори знаходили не тільки сучасні наукові дані, а й різноманітні цікавинки, вони проявляли креативність у підготовці заняття з метою найоптимальнішого представлення інформації дітям різних вікових груп.

Другим етапом підготовки до заняття було представлення свого проєкту групі колег, тобто іншим інтернам та викладачам кафедри. Так відбувалося консультування, обговорення та прогнозування можливих запитань слухачів. І тільки після обговорення та корекції інтерни допускалися до проведення занять.

Діти брали активну участь в обговорені теми, задавали запитання, наводили приклади із власного життя чи життя своїх друзів, знайомих, уточнювали дані, які їх зацікавили. Після заняття обов’язково проводився аналіз та обговорення заходу з лікарями-інтернами та викладачами, вказувалося на помилки, недоліки, обговорювалися можливості і напрямки для покращення наступних занять.

Безпосереднє спілкування з дітьми, підлітками та батьками сприяє навчанню й самих лікарів-інтернів, кажуть на кафедрі. Комунікаційні навички, досвід ораторського мистецтва, формулювання відповідей на запитання дітей та батьків — усе це обов’язково знадобиться їм у подальшій лікарській роботі. Отже такий формат занять є корисним та необхідним не тільки дітям, які отримують нові корисні знання, але й самим лікарям-інтернам з метою навчання та розвитку комунікативних навиків.

На майбутнє кафедра планує збільшити кількість занять в навчальних закладах, а також також опрацювати, виготовити і розповсюдити спеціальні матеріали (пам’ятки, звернення, наочні посібники, ілюстрації тощо), які сприятимуть кращому засвоєнню матеріалу.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні