-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Лікування «сухого ока»: сучасні методи процедури

-Реклама-spot_img
spot_img

Офтальмологія ХХІ століття володіє кількома способами лікування кератокон’юнктивіту. З-поміж них вирізняються методи MGX та IPL. Ефективність доведена практикою. Один сеанс замінює 5-6 стандартних процедур. У чому полягає особливість лікування сухого ока за допомогою спеціальної апаратури, що треба для цього та яка гігієна після сеансу, ми поговоримо сьогодні.

Що таке технологія MGX/IPL?

Суть методу полягає у здійсненні впливу на шкіру навколо очей спеціальними променями. Внаслідок цього сльозові залози, які були закриті, позбавляються застійних явищ. Окрім того, гинуть клітини патогенних мікрофлор. А свої власні, які головним чином відповідають за нормальну секрецію, починають відновлювати свою функцію. Цей різновид терапії інтенсивним імпульсним випромінюванням усуває причину хвороби, а не її симптоми, тому є популярним.

На відміну від лазера, MGX та IPL – менш травматичний, більш м’який метод. Одночасний масаж сальних залоз, який відбувається разом з обробкою сльозових (мейбомієвих) залоз, додатково стимулює та налагоджує роботу органу.

- РЕКЛАМА-

Покази до процедури

Якщо захворювання в незапущеній формі, людині можуть допомогти мазі, компреси, краплі, масаж. Як зрозуміти, що ситуація загрозлива? Це визначає лікар, вислухавши скарги пацієнта та провівши обстеження. Найчастішими симптомами та проявами «сухого ока» можуть бути:

  • відчуття стороннього предмета в очах;
  • свербіння;
  • почервоніння слизової оболонки;
  • неможливість моргання через біль і дискомфорт;
  • інтенсивна сльозотеча, особливо на вулиці;
  • сприйняття зображення немов у серпанку.

Також є низка хронічних офтальмологічних станів, за яких для лікування сухого ока доцільно застосувати MGX та IPL:

  • сухий кон’юнктивіт у поєднанні з інтенсивним болем;
  • запалення повік;
  • довготривалі та часті ячмені, халязіон;
  • атопічний нейродерміт, акне, супроводжені сухістю ока, швидким висиханням його слизової;
  • демодекс.

Якщо попереднє лікування мазями, масажами не покращило стан, теж варто використати ці методики.

Діагностика: етапи та різновиди процедур

При глибоких застійних процесах і суттєвих змінах у стані рогівки органа зору краще не відкладати візит до офтальмолога. Діагностувати «сухе око» нескладно. Спочатку лікар проводить:

  • огляд ззовні;
  • мейбографію (досліджує структуру очей з використанням комп’ютерних технологій);
  • інтерферометрію (вивчає у процентному співвідношенні компоненти слизової оболонки).

Цього достатньо, щоб виявити відхилення. За їх наявності далі призначають додаткові обстеження:

  • тест Ширмера (оцінюється робота сльозових залоз);
  • виявлення мікротріщин шляхом забарвлення поверхні очей контрастними речовинами (флюоресцеїном/лісаміновим зеленим).

У разі підтвердження патологічних змін затягувати з лікуванням не слід, адже на фоні стоншення слизової оболонки очного яблука й інших відхиленнях розвиваються запальні процеси, які можуть призвести до стійкого, інколи незворотного порушення зору.

Підготовка та проведення процедури

Апарат діє м’яко, працює винятково з ураженими ділянками, осяюючи їх світлом визначеного спектра, що поглинається особливими клітинами (хроматофорами). Тепло, яке утворюється, діє на недружні клітини, частини, що заражені демодексом, до яких потрапили бактерії тощо. Це стимулює продукування колагену й інших корисних речовин.

Така обробка шкіри навколо очей спеціальними променями допомагає сльозовим залозам очиститися від застійних утворень, жирових корків. Тривалість сеансу становить кілька хвилин. Загальний час перебування у клініці – до 1 години.

Особливі вимоги та протипокази

Головні вимоги в період перед застосуванням інтенсивного імпульсного світла – не засмагати мінімум два тижні до проведення процедури (щоб не спровокувати небажану реакцію організму). Не рекомендується також глибока чистка (пілінг) обличчя та «уколи краси» (мезотерапія), відвідування басейну. А за тиждень до запланованого візиту до офтальмолога не слід вживати нестероїдні протизапальні препарати (ібупрофен) та ацетилсаліцилову кислоту (аспірин).

Як і будь-яке втручання, ця процедура має низку протипоказів. З-поміж них виділяють наявність родимок, невусів, рубців, інших утворень шкіри та захворювання сполучної тканини (зокрема, ксеродермія та вовчак). Також не бажано застосовувати метод вагітним жінкам.

Що потім?

Після сеансу слід обережно поставитися до пірнання, виключити відвідування сауни чи лазні, приймання гарячої ванни впродовж тижня та не засмагати протягом 1 місяця. А в літній період або виходячи на сонце, варто наносити захисний крем.

Частота повторів процедури може варіюватися. В середньому це 4 візити. Проте всі пацієнти, які пройшли MGX/IPL для лікування сухого ока отримують стійкий позитивний результат уже після першого сеансу.

Додаткова інформація: Настанова 00809

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні