Шоколатьє Марія Соломон мріє відкрити в Івано-Франківську майстерню корисного шоколаду. Дівчина не вживає цукру та два роки готує солодощі за авторськими рецептами.
Кореспондентка Суспільного побувала у кулінарки та дізналася рецепт “лінивого снікерсу”.
На кухні Марія Соломон дотримується мінімалізму, у харчуванні — тяжіє до веганства. Понад два роки тому вона повністю відмовилася від вживання цукру, м’яса та інших продуктів, які вважає не надто корисними для здоров’я. Каже, залежність від цукру можна прирівняти до наркотичної чи, наприклад, залежності, яку викликає кава.
Понад два роки тому Марія Соломон повністю відмовилася від вживання цукру
“У мене насправді була така досить сильна залежність від цукру, від слова “сильна”. Не було такого дня, мабуть, від підліткового віку, щоб не було цукерки. Десь у дев’ять років я перед сном з’їдала цукерку, бо хотіла солодкого. Я зрозуміла, що це – все ж таки залежність”, — розповідає Марія.
Самостійно готувати цукерки дівчина почала, бо не могла знайти на ринку якісні солодощі. “Лінивий снікерс” був першим десертом, який вона спробувала приготувати. Зараз в асортименті кулінарки є п’ять видів шоколаду, 11 варіантів батончиків та дев’ять — цукерок.
У дівчини є свій асортимент авторських солодощів
“Ми сьогодні будемо готувати такий, я б його назвала, “лінивий снікерс”. У нас, в принципі, такі два основні інгредієнти, мабуть, найпопулярніші: фінік і арахісова паста. З них можна приготувати насправді багато цукерок. Найперше будемо вибирати кісточки з фініків, а потім начиняти їх арахісовою пастою”, — розповідає шоколатьє Марія Соломон.
Горіхова паста — один із важливих складників корисних солодощів
Горіхову пасту дівчина виготовляє самостійно з арахісу та інших видів горіхів. Кулінарка каже, що виробники часто використовують у солодощах найдешевші горіхи та сухофрукти.
“У мене ж підхід, що продукт має бути насамперед якісний, тобто курага не та, така помаранчева яскрава з діоксидом сірки, а у три-чотири рази дорожча, темна”, — каже шоколатьє.
Такі солодощі є більш калорійними, розповідає Марія Соломон, бо у них зберігаються корисні жири, які отримує організм.
З начинених арахісовою пастою фініків у майбутньому будуть цукерки “Лінивий снікерс”
Після того, як фініки наповнили арахісовою пастою, їх слід покласти у морозильну камеру на дві години. Це потрібно, щоб можна було покрити ласощі розтопленим шоколадом.
“Взагалі у нас основні інгредієнти для шоколаду: какао-масло та какао терте, але сьогодні ми скористаємося одразу готовим шоколадом. Це у нас 100% чорний шоколад”, — розповідає шоколатьє Марія Соломон.
Дівчина бере у руки шоколад власного виробництва. У ньому немає ані цукру, ані підсолоджувачів. Їх вона також не визнає, каже, відчуває на смак у будь-якій страві. Шоколад за рецептом потрібно спершу розігріти, а потім охолодити до потрібної температури. Після цього у ньому можна “викупати” цукерки.
“Насправді, коли я готувала свій “баунті”, “снікерс”, то було тяжко пропрацювати. Я давала людям пробувати, тому що забула смак. Я забула, як смакує звичайний “снікерс”, як смакує звичайний шоколад, торт. І я холодно, спокійно проходжу повз ряди солодощів, мене зовсім не тягне”, — каже кулінарка.
Загалом на приготування таких цукерок треба витратити приблизно пів години. Зберігаються вони майже три тижні, але можуть і довше.
“І найбільш бентежний момент – спробувати, що ж у нас вийшло. Поєднання чорного шоколаду та фініка — божественне”, — куштує цукерку дівчина.