-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Літній прикарпатець доглядає за сторічним садом, який практично виростив самотужки ФОТО та ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

На Верховинщині у присілку Синиці на висоті 860 метрів над рівнем моря росте столітній сад — майже ровесник його господаря — Михайла Маківничука. У свої 96 років чоловік дбає про дерева, а свого часу вивів новий сорт яблук.

На Прикарпатті дідусь доглядає за сторічним садом, який практично виростив самотужки

Михайло Маківничук із дружиною успадкували хатину у присілку Синиці від родичів, за якими доглядали. Там у молодості чоловік прищеплював старі дерева та сам насадив нові — здебільшого яблуні. Фрукти здавали на сік, заготовляли на зиму та годували худобу, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Суспільне”.

“Щоби тримати сад — треба його любити, — каже Михайло Маківничук. — Сьогодні я дійшов до того, що в моєму розпорядженні є 16 га землі. Та й ліс, та й сад є, кішниці (ред. — поле для косіння трави), шість корів та ферма. Але я вже не маю сили всім цим розпоряджатися”.

- РЕКЛАМА-

Михайла Маківничука по-місцевому називають Папасюк. У 40-х роках 16-річного парубка вивезли на роботу в Німеччину, там він працював п’ять років. Чоловік досі часом розмовляє німецькою, знає польську та французьку мови, які вивчив від таких працівників як він.

Літній прикарпатець доглядає за сторічним садом, який практично виростив самотужки ФОТО та ВІДЕО

“Потім повернувся додому, прийшла радянська влада та й заставляла йти до колгоспу. Я того не хотів і сина свого патріотично виховував та вчив Богу молитися. Але довелося записатися до колгоспу”, — каже Михайло.

Онука Надія каже, що у колгоспі дідусь працював садівником.

“У цей час дідо посадив багато дерев, каже: “Там, де є у Верховинському районі яблука, там я був”, — розповідає Надія.

Росте у саду Михайла Маківничука й сорт яблук реберчєнка, який вивів чоловік. Сорт пристосований до гірських умов.

Літній прикарпатець доглядає за сторічним садом, який практично виростив самотужки ФОТО та ВІДЕО

“У горах — складні умови життя, не кожна яблуня родить, а дідо виростив сорт для гірської місцевості. Реберчєнка назвав, бо яблука — ніби ребра мають”, — розповідає Надія Маківничук.

Ростуть тут і яблуні літні, осінні та зимові: від паперівки до Скіфського золота, а ще — груші, сливи та вишні. Зараз за садом допомагають доглядати діти, онуки.

“Цей період свого дитинства, життя тут, на фазенді свого діда Папасюка, я згадую з радістю, любов’ю, з теплом. Теж тут є моя черешня, яку дідо колись посадив. Вона вже зараз дуже велика і родить щороку. А колись, в дитинстві, то дідо дуже високо вилізав на черешню, ломив велику гілку там, де найбільше черешень, приносив додому, і баба постійно смакувала. Для мене видавалося, наче букет квітів — така увага була”, — каже онука Надія Маківничук.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні