Львівська мисткиня Анастасія Горнічар вигадала особливу терапію, аби хоч трохи полегшити біль від наслідків ворожих обстрілів. Вона створює паперові макети розбитих росіянами будівель.
Історію Анастасії розповідає ШоТам.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Анастасія Горнічар відтворює знакові будівлі в папері, аби кожен охочий міг їх склеїти, тобто умовно відновити.
«Для мене це об’єднання минулого – склей будинок, болісного теперішнього – зроби отвір і майбутнього, з надією, – вклей туди квіти», – каже мисткиня.
Дівчина уже 10 років вигадує декорації для святкових подій і вітрин. А ще створила паперові Батуринську фортецю на Чернігівщині та кам’яниці на площі Ринок у Львові.
На початку російської агресії всі проєкти Насті призупинилися, а вона впала у творчий ступор. Але потім побачила фото зруйнованої Чернігівської бібліотеки і відчула, що мусить вирізати її з паперу. Дівчина виклала макет у соцмережі, і українці з усього світу стали просити й собі такий.
«Отримавши потужний відгук, я вирішила зробити цифрову версію цієї роботи і розіслати на пошту всім бажаючим», – розповідає дівчина.
А далі Настя відтворила біль Драмтеатру в Маріуполі та надію на визволення і відновлення.
«Мене вразив той напис навпроти входу: “Діти”. І тому фасад я вирішила робити разом з цією площею, а в місці вибуху разом з квітами вклеїти дитячі малюночки», – згадує мисткиня.
А Київську телевежу змайструвала як заклик до світу пам’ятати про російські злочини.
«Для мене це був символ наших новин, нашої правди, яку в нас хотіли забрати, щоб ми мовчали, і тому замість вибуху там рупори з язиками, які волають на весь світ про правду в Україні», – Настя Горнічар, мисткиня.
Ще в колекції майстрині – Музей Сковороди на Харківщині та Лисичанська гімназія. Будинки Насті замовляють психологи, тому що процес створення має терапевтичний ефект. Кожну роботу потрібно спочатку склеїти, потім розірвати в місцях вибухів і покласти в отвори квіти.
«У своїх відеоінструкціях в момент, коли модель уже зібрана, я пишу, що ви можете зупинится на цьому моменті і не йти далі. Але більшість все таки йде до кінця і ділиться потім зі мною своїми враженнями і тим, що це було цінне переживання», – розповідає Настя.
Настя готує будівлю Краєзнавчого музею в героїчній Охтирці, куди росіяни місяць скидали вакуумні бомби. Вона вірить, що все розбите можна склеїти, а знищене – відбудувати, головне – берегти життя всередині себе.
«Я бажаю вірити нам в Перемогу і щодня питати себе, що я роблю для того, щоб жити в країні своєї мрії?», – Настя Горнічар, мисткиня.