-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

«Лише жорсткі обмеження дали результат», – прикарпатець розповів про життя та боротьбу з COVID-19 у В’єтнамі ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Вже майже рік держави світу думають над тим, як подолати коронавірусну інфекцію, що зруйнувала звичний образ життя для мільярдів людей. Прикарпатець Андрій, який зараз проживає у В’єтнамі, розповів, як ця країна змогла побороти страшну хворобу і вже давно живе спокійним життям.

Багатій Європі, яка розміщується від Китаю за десятками тисяч кілометрів, не вдається боротися із коронавірусом без великої кількості летальних випадків. До прикладу, у Польщі з високим рівнем медицини та населенням майже 40 мільйонів людей, станом на 15 грудня виявили 1 147 446 випадків зараження коронавірусом,  23 309 хворих померли. У В’єтнамі, який має спільний кордон із Китаєм, і майже зі ста мільйонним населенням цифри набагато оптимістичніші – інфікувалося 1 405 людей, померли – 35.

Одна із причин такого успіху – це Уряд В’єтнаму

- РЕКЛАМА-

Журналісти Галицьких Грошей поспілкувалися з уродженцем Яремче, який тепер живе у В’єтнамі, Андрієм Семенюком. Він розповів, що влада країни реагувала на інформацію про новий штам вірусу миттєво та вживала найсуворіших заходів.

“Коли всі дізналися, що в Китаї закрили ціле місто через новий штам вірусу, В’єтнам через два дні закрив кордон з цією країною. Це практично врятувало В’єтнам від першої хвилі коронавірусу. Перші 16 випадків зараження COVID-19 у цій країні зафіксували під час китайського Нового року (25 січня – прим. ред.). Тоді всі китайці і в’єтнамці святкували його вдома із сім’ями. Тому через два тижні кількість нових випадків наблизилась до нуля і ніхто не помер. Потім В’єтнам закрили для в’їзду іноземців,” – розповідає Андрій.

Проте ситуація із коронавірусом у В’єтнамі почалась погіршуватися після того, як місцева жителька повернулася додому з Європи інфікованою.

“Коронавірус у країну привезла в’єтнамка, яка повернулася з Італії. Тоді й почалися реальні проблеми з хворобою. Так, у В’єтнам коронавірус потрапив не з Китаю, а з Європи,” – зазначає він.

«Лише жорсткі обмеження дали результат», - прикарпатець розповів про життя та боротьбу з COVID-19 у В'єтнамі ФОТО

Влада В’єтнаму впроваджувала все жорсткіші і жорсткіші обмеження

На такий розвиток подій уряд В’єтнаму реагував жорсткішими обмеженнями. За словами Андрія, основний метод, що допоміг владі боротися із пандемією – це локдаун та локалізація.

“Коли було 116 випадків на майже сто мільйонів жителів, то у країні запровадили локдаун. Разом з тим закривали цілі села і містечка, а у великих мегаполісах закривали райони і вулиці, де жили інфіковані коронавірусом. Завдяки цьому локалізували ту частину населення, яка могла заразитися. Всіх, з ким контактували хворі на коронавірус, відправляли у спеціально відведені палати у лікарнях, де вони перебували на самоізоляції,” – розповідає про дії уряду прикарпатець, який живе у В’єтнамі.

Андрій каже, що для соціалістичного В’єтнаму такі обмеження були нормою. На відміну від України, на мітинги та протести ніхто не виходив. Люди сиділи вдома, щоб зберегти своє життя та своїх близьких.

“В’єтнам – це країна, де обмеження прав свободи людини вважається нормою. Коли запровадили локдаун, то ніхто не виходив на мітинги, не протестував. Усі сиділи вдома на ізоляції, не виходили на роботу і дуже відповідально віднеслись до обмежень. Саме В’єтнам перший почав запроваджувати локдаун і потім цей досвід перебрала Україна та Європа. І він спрацював. У такому випадку немає великої загрози для населення. Я сам не хворів і у В’єтнамі важко знайти людину, яка інфікувалася коронавірусом,” – ділиться Андрій.

“Це суворі рішення, що завдають великих збитків економіці”

Влада В’єтнаму, запроваджуючи локдаун, завдав збитки економіці. Проте такі дії виправдовують себе. Бо кількість випадків інфікування коронавірусом за добу коливається від 1 до 10.

“Це суворі рішення, що завдають великих збитків економіці країни. Минулого року В’єтнам показав приріст економіки у 8%. Для порівняння, в Польщі цей показник 3-4% в рік. В’єтнам доволі популярна туристична країна, але через закриття кордонів та локдаун ця сфера практично збанкрутувала. Проте відсоток хворих на коронавірус дуже малий для стомільйонного населення,” – пояснює Андрій Семєнюк.

«Лише жорсткі обмеження дали результат», - прикарпатець розповів про життя та боротьбу з COVID-19 у В'єтнамі ФОТО

Проте впровадити в Україні такі обмеження складно. Весняний локдаун вдарив по економіці країни і вдруге запровадити такі жорсткі обмеження буде важче. Влада просто зводить кінці з кінцями, шукає гроші та намагається остаточно не вбити економіку. Через карантин українці залишаються без коштів та роботи й протестують проти жорстких обмежень. До прикладу, місцеві підприємці неодноразово збиралися під стінами Івано-Франківської ОДА та вимагали дозволити їм працювати.

Карантин “вихідного дня”, який діяв три тижні, також не дав очікуваного результату, проте завдав збитків підприємцям.

А Уряд України, зважаючи на це все, досі не може визначитися зі стратегією боротьби з коронавірусом. У Кабміні уже кілька тижнів обговорюють запровадження локдауну. Дійти до спільного рішення змогли лише нещодавно, 9 грудня. Так в Україні локдаун розпочнеться після Різдва, 8 січня, і триватиме до 24 січня.

«Лише жорсткі обмеження дали результат», - прикарпатець розповів про життя та боротьбу з COVID-19 у В'єтнамі ФОТО

“Лише жорсткі обмеження дали результат”. Як зараз живе В’єтнам?

Водночас досвід В’єтнаму показує, що тільки суворі обмеження, локалізація та локдаун дають результат у боротьбі з пандемією. Такі рішення боляче б’ють по економіці, вбивають туризм та завдають збитків населенню, але лише такими діями влади вдається уберегти найцінніше – життя та здоров’я людей.

“Лише жорсткі обмеження дали результат. У деяких регіонах В’єтнаму “корону” не виявляють уже понад 80 днів. Це найбільші туристичні міста Донанг і Хоаян. Влада закрила ці міста і запровадила локдаун. Завдяки місяцю жорсткого карантину коронавірус у них був подоланий,” – додає Андрій Семєнюк.

За словами Андрія, станом на грудень 2020 року в країні уже ніхто не користується масками, антисептиками. Тепер для В’єтнаму проблеми інших країн через пандемію уже стали неактуальними. В’єтнам живе так само як і до карантину та локдауну.

У В’єтнамі тепер, щоб захворіти на коронавірус потрібно витягнути “щасливий” квиток. Бо щодоби виявляють лише 1-10 нових випадків інфікування COVID-19 на сто мільйонне населення.

Завдяки поверненню до звичного ритму життя у В’єтнамі відновлюється економіка. Тепер люди можуть спокійно ходити на роботу і заробляти гроші. Проте, для іноземців та мігрантів з’явилися інші перешкоди: їм заборонили кожні три місяці покидати країну, щоб оновити візу. Це тепер можна зробити всередині В’єтнаму, але ця процедура виходить дорожчою, ніж виїхати за кордон.

«Лише жорсткі обмеження дали результат», - прикарпатець розповів про життя та боротьбу з COVID-19 у В'єтнамі ФОТО

Коли Україні вдасться добитися таких результатів – невідомо. З одного боку, через весняний локдаун, економіка країни почала помирати. І щоб не вбити її остаточно, влада робить радикальних та суворих рішень. Бо в такому випадку багато українців залишаться в критичній ситуації без грошей. З іншого боку – велика кількість хворих на коронавірус, збільшення летальних випадків та заповнені лікарні.

Українцям варто лише надіятися на те, що січневий локдаун дасть свій результат, дотримуватись правил карантину та берегти себе.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні