-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

МАФ, літник, кава-машина: як у Франківську отримати дозвіл

-Реклама-spot_img
spot_img

З приходом весни на вулицях Франківська почали з’являтися торговці кавою, квітами, окулярами, згодом до них приєднаються і точки з морозивом та напоями. А з 1 квітня стартував сезон літників, пише Репортер.
МАФ, літник, кава-машина: як у Франківську отримати дозвіл

Кава-машина

Схему місць дрібнороздрібної торгівлі у першій зоні міста виконком затверджує щороку нову. Там чітко визначено, що і де можна продавати – біля якого будинку може бути точка для солодкої вати, а біля якого – кава чи квіти. Будь-де не притулишся.
Схему для першої зони розробляють у межах вулиць Січових Стрільців, Пилипа Орлика, Кардинала Гузара, Галицької, Василіянок, Грюнвальдської, Привокзальної, Лепкого, Незалежності.
Цьогоріч передбачили 74 точки. З них 23 місця для торгівлі морозивом, по одній – для шоколаду, кукурудзи, карамелі, соків, картин, ікон, солодкої вати, мотузкового парку та електромобілів. Ще шість – для повітряних кульок, по три – для кави й солодощів, 13 – безалкогольні напої. Вони можуть займати не більше 2 х 2 м.
Аби встановити торгову точку, до ЦНАПу доведеться сходити двічі.

«Якщо документи подають вперше, то готують заяву і два примірники погодженої схеми. На ній має бути сама точка. Наприклад, фото кава-велосипеда, розміри, місце, де саме він буде, – розповідає Михайло Німащук, начальник відділу дозвільно-погоджувальних процедур ЦНАПу. – Як показує практика, більшість – це підприємці, які вже працюють роками. В такому разі вони подають заяву і лише одну схему».

МАФ, літник, кава-машина: як у Франківську отримати дозвіл
Схему ЦНАП передає в міське управління архітектури. Після того, як там погодили схему, підприємець знову йде до ЦНАПу, аби подати заяву вже на управління економічного та інтеграційного розвитку. Там визначають, скільки він має платити до міського бюджету. На це є максимум два тижні. Якщо документи готові раніше, прийде sms.
Для точок дрібнороздрібної торгівлі вартість одного дня – 83,46 грн. Тобто, за 30 робочих днів доведеться викласти 2503,8 грн. При подачі документів підприємець вирішує, скільки днів цього року він планує торгувати – залежно від терміну розрахують і оплату.
У ЦНАПі квитанцію про сплату сканують для звітності і видають витяг з рішення виконкому, на підставі якого можна торгувати.
Корективи до схеми можна внести в кінці року – щось забрати чи додати, а з нового року почнеться нова подача паперів. Німащук каже, найбільше звернень отримують з кінця лютого по березень. Але заяви люди несуть і досі.
МАФ, літник, кава-машина: як у Франківську отримати дозвіл

- РЕКЛАМА-
Літник

З літниками процедура схожа. Але потрібно подати не схему, а два паспорти-прив’язки, якщо документи подаєте вперше. Для перепогодження достатньо одного. Виготовляють такі паспорти і державні, і приватні фірми. Їх перелік за бажанням можна отримати у ЦНАПі. Німащук каже, у ЦНАПі не можуть когось рекомендувати, але там є загальний список організацій, що мають дозвіл на проектну діяльність.

«Тут близько 30 державних, комунальних і приватних контор, – говорить Михайло Німащук. – Вони займаються і виготовленням містобудівних розрахунків і будівельного паспорта. Звично підприємці самі знають, до кого звернутися».

Термін на встановлення літників діє з 1 квітня по 1 листопада. Людина спершу подає документи на погодження архітектури, потім – в управління торгівлі.
МАФ, літник, кава-машина: як у Франківську отримати дозвіл
Якщо поставити біля кафе чи ресторану не більше трьох столиків, це буде міні-літником. Тоді погодження виконкому не треба, але в іншому процедура та сама.
Підприємець сам вирішує, на скільки місяців встановити літній майданчик і чи оплачувати одним платежем за весь період чи щомісяця. Як правило, одноразово – дешевше.

Тариф на користування елементами благоустрою для літників залежить від того, в якій зоні він розміщений. У третій зоні за 1 м2 літника потрібно сплатити 24,55 грн при одноразовій оплаті та 28,6 грн – якщо помісячно. При цьому його площа не може перевищувати 100 м2. У другій зоні тариф – 30,69 і 35,75 грн, а в першій зоні – 36,83 та 42,9 грн.
До другої зони віднесли територію в межах вулиць Сахарова, Чорновола, Гординського, Мазепи, Короля Данила, Вороного, Бельведерської, Довгої, Галицької, Надрічної, Сагайдачного, Деповської, Чайковського, Йосипа Сліпого, Незалежності, Бандери, територію парку Шевченка, та прилеглу до міського озера. Третя зона – решта території міста.
Є ще й всесезонні майданчики. Їх виконком погоджує максимум на три роки. У такого бізнесу є ще одна вимога – майданчик має бути біля стаціонарного закладу. Тому потрібні ще документи на заклад.

МАФ

За словами Михайла Німащука, цього року до ЦНАПу надійшло близько 110 звернень на встановлення літників та близько 130 – для МАФів. А от щодо торгових точок, то заяв менше, бо кількість місць лімітована.
МАФ, літник, кава-машина: як у Франківську отримати дозвіл

«Ми не маємо права відмовити підприємцю, якщо є місце. Навіть якщо людина подала документи на це місце, то все одно приймаю заяву і в іншого підприємця, – говорить Німащук. – Усе вирішує конкурс: в кого краще розроблена схема, краще обладнання. Ці рішення вже приймає архітектура на стадії погодження, а потім і комісія управління торгівлі та виконком. Якщо це торгівля харчовими продуктами та напоями, мають бути і позитивні висновки держ­продспоживслужби. Якщо питання стосується літника, перевіряють найманих працівників, виплату зарплати».

МАФ у Франківську можна встановити терміном до трьох років – вирішує знову ж виконком. Вперше потрібно подати три паспорти-прив’язки: може бути два оригінали і одна копія. Один примірник залишиться в архітектурі, один – в архіві міськ­ради, третій повертається підприємцю. Згодом на перепогодження буде достатньо лише одного примірника.

Тарас Слободян, заступник начальника відділу координації закупівель та цінового моніторингу міського управління економічного та інтеграційного розвитку, каже, що виконком дав уже дозволи на встановлення 60 літників. Також працюють 13 всесезонних майданчиків. А от МАФів є понад 400 – тих, які встановлені на комунальній землі та уклали з містом договори на користування елементами благоустрою.
У 2018 році дозволи отримали 119 літників, дев’ять всесезонних майданчиків та 114 об’єктів дрібнороздрібної торгівлі та розваг. Загалом до бюджету міста від них надійшло близько 4,5 млн грн. У першому кварталі цього року місто отримало вже 1,4 млн грн.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні