Кількість хворих, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зросла на 40%.
Про це повідомила Суспільному медична директорка Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру Леся Манів.
За її словами, якщо надалі в області медики не виявлятимуть якнайшвидше всіх пацієнтів з активним процесом захворювання на туберкульоз, то кількість хворих зростатиме.
“Окрему увагу треба приділити переселенцям. Люди приїхали з регіонів, де пережили значні стресові ситуації та, можливо, тривалий період не мали доступу до нормального харчування, до належних умов перебування, де на фоні великого скупчення були очевидно люди з відкритими формами туберкульозу”, — розповідає Леся Манів.
За рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Прикарпатті від туберкульозу лікували майже пів сотні військовослужбовців з різних регіонів України, каже медична директорка обласного фтизіопульмонологічного центру.
Вона також додає, що частина з них про захворювання дізналася на фронті.
“Коли вже з’явилася відповідна симптоматика, вони були виявлені. У 2022 році 22 військовослужбовці з нашої області повернулися із зони бойових дій, де їх обстежили в інших медзакладах. Їм виставили діагноз і вони повернулися до нас на лікування”, — говорить Леся Манів.
Бійців, які перебували на Івано-Франківщині та мали скарги на туберкульоз, вже обстежили. Це — приблизно 26 людей. Їм діагностували хворобу та розпочали лікування.
Зі слів медичної директорки обласного фтизіопульмонологічного центру Лесі Манів, у більшості пацієнтів, яким діагностували туберкульоз, захворювання проходить у відкритій формі та з критичними показниками.
Богдан Зорій у фтизіопульмонологічному центрі завідує мікробіологічною лабораторією.
Медик каже, що у медустанові є обладнання, з допомогою якого впродовж двох годин можна діагностувати захворювання на туберкульоз.
“Дослідження на ньому прописано як первинний діагностичний тест. Як раніше була мікроскопія мазка на виявлення кислотостійких паличок. Цей прилад — молекулярно генетичний і дає в сто разів вищу точність і прив’язку саме до мікобактерії туберкульозу”, — пояснює Богдан Зорій.
З його слів, апарат виявляє стійкість до основного препарату — рифампіцину. Завдяки цьому у досліджуваному матеріалі можна з’ясувати наявність ДНК мікробактерії туберкульозу.