"Мальований дзбаник-2024": у Косові відбувся обласний фестиваль кераміки
Диван на коліщатках в темній вітальні

“Мальований дзбаник-2024”: у Косові відбувся обласний фестиваль кераміки

Автор: Світлана Якимчук
23/09/2024 20:25
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У Косові завершився відкритий обласний фестиваль кераміки, ремесел та фольклору “Мальований дзбаник-2024”, який тривав протягом двох днів.

Про це повідомляє райдержадміністрація, пише Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

“У Косові, де живуть та працюють багато славнозвісних гончарів, програма фестивалю була насиченою. Першою учасників та гостей фестивалю “Мальований дзбаник” у своїй творчій майстерні вітала відома в Україні та поза її межами керамістка Іванна Козак-Ділета, у родині якої вже не перше покоління бережуть та розвивають давнє гуцульське ремесло”, – йдеться у повідомленні.

Наступною цікавою локацією для гостей дійства стали керамічний цех та виставкова зала кераміки косівської регіональної організації НСХУ. Тут цікаво розповідали про історію косівської мальованої кераміки, демонстрували процес виготовлення виробу із глини та його гартування у печі для випалу. Гостинно у своїй майстерні-кав’ярні “Гончар” учасників фестивалю приймала родина керамістів Чорних.

Завершували фестивальну програму в обійсті косівської художниці кераміки, науковиці, Заслуженого діяча мистецтв України, однієї із організаторів “Мальованого дзбанка” Марії Гринюк.

У домі Марії Гринюк учасники фестивалю згадували шлях, яким косівська кераміка пройшла, щоб потрапити до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, а також обмінювалися думками щодо збереження та розвитку цього ремесла із тисячолітньою історією.