-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Мальовниче село Вороненко: як жилось гуцулам на межі держав

-Реклама-spot_img
spot_img

Вороненко, чи як кажуть місцеві Вороненка, – один з найвисокогірніших населених пунктів на Гуцульщині.

Це мальовниче село оточене величезними гірськими масивами, звідси відкриваються неймовірні панорами , прямо з вікон як долоні і Говерла, і Петрос, і Довбушанка, і Хом‘як, і Синяк, і Близниці, і Жандарми, пише Правда.іф з посиланням на Версії.

Історія Вороненки починається від будови церкви Різдва Богородиці в 1600 році, котра була закінчена в 1605 році. Пізніше ця церква була передана до Ворохти, і по сьогодні існує.

На початку ХХ століття після розпаду Австро-Угорської імперії Вороненко було польсько-чехословацьким прикордонним пунктом з казармами.

- РЕКЛАМА-

Тревел-проєкт «Гуцулендія» здійснив експедицію від присілку Довгий ґрунь, що відноситься до Яблуниці, до Вороненки.

«В кожній родині є своя вражаюча історія. Вороненко, як і Яблуниця, були на кордоні двох держав, тому жилося тут людям ще важче. Чого тільки не пережили люди в той час», – відмічає автор проєкту Михайло Будейчук.

Іван Берланюк проживає в Вороненці все своє життя і пам’ятає неспокійні часи, коли його рідне село було на кордоні двох потужних держав.

«В 1945 році нас 5 разів на зимі виганяли з хати. Біда була велика. Мою сестру 12-річну смертельно ранило у войну. Я як малим прийшов у свою хату, а там німці занесли таку ляду до хати. І було таке, що в одній половині хати спали мадяри, а на другій половині німці сіна настелили і так спали на підлозі», – згадує Іван Берланюк.

Як жилося гуцулам на кордоні двох держав – у відео Гуцулендії.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні