Для туристів сезону-2021 відкрито чимало екзотичних залізничних маршрутів у Карпати, як от «Рахів–Одеса» чи «Ворохта–Полтава». Проте найбільша насолода – проїхатися легендарним «раховозом» (карпатським експресом). Як отримати задоволення від мандрівки залізницею та куди варто вирушити, пише Главком.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
«Залізниця – найкраще, що є в Карпатах. Зараз сюди ходить нереальна кількість поїздів найекзотичніших маршрутів на зразок «Рахів-Одеса» або «Ворохта-Полтава». Живий і легендарний приміський раховоз. Навіть автолюбителі не можуть утриматися від залізничного селфі. Кожен пейзажний залізничний міст переповнений камікадзе з айфончиками на витягнутих руках», – ділиться враженнями автор.
Інстаграмний лук ви знайдете прямо біля автотраси неподалік від входу на Скелі Довбуша: міст через Прут, що переходить у тунель, зауважує Дмитро Слинько.
«Заодно в кадр потрапить увінчаний хрестом Камінь Довбуша. А от залізничний міст над сувенірним ринком у Яремче не охороняється – переходите собі до водоспаду Пробій по дощечках й бетонних плитках, nobody gives a shit. Стрьомно й гарно», – пише він.
Залізничний пейзаж відкривається і з гори Маковиця, куди витривалі дійдуть пішки, а решта – у рамках «джип-сафарі» на ульянівському «козлі», випущеному 1976 року.
«Дуже раджу покататися на раховозі хоч кілька станцій. Це маршрут-музей: тунелі з віадуками – ще австрійські, дерев’яні лавки – ще радянські, ну а краєвиди карколомні в усі часи», – рекомендує Дмитро Слинько.
Є два варіанти маршрутів із Яремче «туди й назад» – у село Кваси чи Вороненко. «Перший варіант – для ледачих: 2,5 години у Квасах можна провести в ресторації. Другий варіант – для активних: 4,5 години підуть на піший похід від станції Вороненко уздовж кордону При- і Закарпаття на полонину Буковинка й назад. Чудовий варіант для тих, хто вважає піші походи абсолютним злом (як я), але все ж іноді хоче поглянути на світ із висоти», – рекомендує мандрівник.
Ще раховозом можна дістатися до Коломиї, Івано-Франківська та інші місцини.
«Карпатськими містечками можна було б мандрувати й більш комфортними потягами дальнього слідування, проте система ціноутворення «Укрзалізниці» така, що купе на чотирьох Яремче-Микуличин (16 км) коштує 1368 грн, тоді як джип-сафарі на Маковицю для чотирьох – 1200 грн. Проте як би там не було – мандруйте Україною!» – радить Дмитро Слинько.