Люди в національних костюмах біля іконостасу з свічками
Диван на коліщатках в темній вітальні

Манявському монастирю подарували тактильну ікону Богородиці

Автор: Оксана Марушкевич
09/07/2025 13:46
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Під час Всеукраїнської прощі до Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря, яку очолив Блаженнійший Митрополит Епіфаній, очільник Православної Церкви України, представники університету разом вз в.о. ректора Ігорем Цепендою передали унікальну тактильну ікону Манявської Богородиці, створену спеціально для людей з порушеннями зору.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Пише Правда.іф з посиланням на Івано-Франківська обласна державна адміністрація

Ікону виготовив творчо-науковий колектив кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Карпатського національного університету імені Василя Стефаника. Вона є частиною інклюзивного проєкту, спрямованого на доступність мистецтва для незрячих людей.

Ікона виготовлена у спеціальній тактильній техніці: її об’ємну текстуру можна дослідити на дотик, відчуваючи контури фігур, одягу, лику Богородиці та Ісуса. Це дозволяє людям із порушенням зору «прочитати» зображення руками, доторкнутися до сакрального образу, відчути його глибину і тепло. Особливістю ікони є QR-коди.

Відсканувавши їх смартфоном, відвідувачі можуть прослухати аудіоопис: хто зображений на іконі, які деталі важливі, що символізують жести, кольори, елементи композиції.

Це повноцінна розповідь про духовний зміст і мистецьке наповнення образу.

Інклюзивні мистецькі проєкти для людей із порушенням зору — один із напрямів роботи Центру дослідження стратегій універсального дизайну, створеного у Карпатському університеті.

Мета — зробити мистецтво доступним кожному, незалежно від фізичних можливостей. Під час війни тисячі українців втратили зір. І сьогодні як ніколи важливо дати їм змогу відчути красу, духовність, дотик до сакрального мистецтва.