-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Марцінків перевірив хід опалювального сезону у Франківську. ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Вівторковий об’їзд сьогодні зосередили на опаленні. Завітали до мешканців з вул. Республіканської, 3 та Привокзальної, 9 – ці будинки перейшли на індивідуальне опалення та отримали по 50 тисяч від міста на перехід.

Також інспекція завітала на новоспоруджену модульну котельню, що на вул. Ірини Фаріон (колишня вул. Гвардійська), яка подає тепло до ліцею №12 та одного житлового будинку. 

Міський голова Руслан Марцінків зауважив, що це вже друга модульна котельня, яку запустили цього року. Раніше також цього року відкрили таку котельню на вул. Національної гвардії, а зараз тривають роботи над спорудженням невеликої котельні на вул. Франка, яка буде обслуговувати ліцей ім. Пулюя.  

«Це нова котельня, яка обслуговує садочок «Кобзарик» і ще один прилеглий будинок. Це також плюс, що ми відходимо від великих котелень і переходимо на такі невеликі модульні. В першу чергу для обігріву садочків чи шкіл».

Про переваги модульних котелень розповідає й заступниця директора департаменту освіти Світлана Пашкевич: «Як показала практика, заклади, як мають індивідуальні котельні – починають тепловий сезон раніше. Тому індивідуальні котельні мають більшу популярність чи навіть є більш затребуваними. Плануємо й надалі переводити заклади освіти на модульні котельні газові чи індивідуальне електричне опалення», – зауважує п. Світлана.

- РЕКЛАМА-

За її словами опалення запущено у всіх навчальних закладах. Вчора виник порив у ліцеї 21 та 2-х закладах дошкільної освіти (№9 та №7). Працівники ДМП «Теплокомуненерго» працюють і обіцяють сьогодні відновити тепло.

Гріються діти вже й у садочку №29 «Кобзарик», в який подає тепло новенька у сучасна котельня на вул. Ірини Фаріон. Директорка каже, що такі невеличкі котельні – це дуже зручно та ефективно. 

«Ми є одним з найбільших закладів в місті у нас 350 дітей, щодня 210-220 дітей. У пʼятницю подали тепло, ми всі дуже тішимось і дякуємо Руслану Романовичу та владі, що ми маємо тепер свою котельню. На сьогодні в групах мегатепло, тепла підлога, діти й батьки тішаться і ми також. Комфортні умови до дітей – це дуже важливо», – каже директорка ЗДО #29 «Кобзарик» Ірина Дорожівська.

Окрім садочків і шкіл, стара котельня на Індустріальній обслуговувала й житлові будинки. Щоб спростити франківцям перехід на індивідуалку, місто допомагає фінансово. Виділяє з бюджету 50 000 тисяч для кожної квартири на перехід: «Дуже суттєва компенсація. Всі квартири, що перейшли на індивідуальне опалення отримали по 50 тисяч гривень. Люди б самі не змогли це зробити. Трохи чекали на виконання робіт. Але зараз гріються, тепло», – зізнається уповноважена від будинку на вул. Республіканська, 3 Наталія Дубова.

Дуже тішиться індивідуальним опаленням і  мешканка Привокзальної, 9 Оксана Галій. Каже, що давно мріяла про перехід, бо центральне опалення у них завжди запускалось з запізненням через зношені мережі, пориви та інші незручності.

«Я хотіла зробити це індивідуальне опалення. Але вплинуло те, що не було коштів. Реально і хотіли, але розуміли, що це дорого. А зараз, коли вже почули, що є така програма, і наш будинок попав в цю програму. Люди вже підписували. Видно було, що із зацікавленістю. Бо 50 тисяч не покрили ті всі витрати, але це була суттєва допомога».

Мешканці, які вже перейшли зізнаються, що найважче в переході – це згуртуватись людям. Але коли мешканці зацікавлені та готові співпрацювати, то процес переходу насправді дуже простий. Про найбільшу перевагу індивідуального опалення розповідає Ніна Новосельська«Тепер ми ні від кого незалежні. Бо коли було централізоване опалення, то часто траплялися пориви, бо труби були старі. Також завжди чекали, поки всі сусіди розповітрять батареї. А тепер самі коли хочемо, тоді включаємо собі тепло. Дякуємо за це. Кажемо, щоб люди згуртувалися і переходили на індивідуалку», – мешканка Республіканської, 3 Ніна Новосельська.

Міський голова Руслан Марцінків переконаний, що оптимальний шлях для енергетичної незалежності – це модульні котельні для шкіл, садків та інших соціальних закладів та перехід на індивідуальне опалення для мешканців.

Також голова запевнив, що у наступному році також діятиме програма підтримки від міста для переходу на індивідуальне опалення. 

 «Вдячний мешканцям з вул. Республіканської та Привокзальної, які перейшли на індивідуальне опалення. Люди попрацювали, Місто виділило по 50 тисяч гривень для цих мешканців. І виконавши умови вони відключилися і перейшли на індивідуальне опалення. І дуже задоволені, бо мають регульовану послугу. ми закликаємо людей переходити на індивідуальне опалення. Наступного року продовжимо програму і виділятимемо кошти мешканцям на перехід», – підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні