-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Марія Бойко: «Мудреці колись казали – найважче жити в часи змін, реформ»

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні, 17 червня, Україна відзначає День медичного працівника. Про те, якою є івано-франківська медицина сьогодні, що змінилося за останній рік, якими медичними досягненнями може похвалитися Івано-Франківськ, читачам Правда.іф розповіла керівник міського управління охорони здоров’я Марія Бойко.

Результат пошуку зображень за запитом "марія бойко івано франківськ"

– Пані Маріє, насамперед, вітаю Вас з професійним святом. Управління охорони здоров’я в місті працює близько року. Що змінилося за цей час?

- РЕКЛАМА-

– День медичного працівника для кожного медика – лікаря, медичної сестри, акушерки, фельдшера – це не лише професійне свято. Це свого роду звіт перед самим собою, перед колегами за цілий рік. Це накреслення планів на майбутнє.

Уже понад рік працює управління охорони здоров’я. Що змінилося? Минулого року нас було лише двоє, зараз – нас восьмеро. Тепер ми команда –  амбітних, тих, які постійно вчаться, які долають нові виклики медичного життя.

Мушу зазначити – впродовж минулого року кожна поліклініка, кожна лікарня, за кошти міського бюджету, були оновлені – отримали обладнання, чи нові ремонти, чи будівництво. В середньому це понад 50,00 млн. гривень.

Закуплено і працюють мамограф у поліклініці № 5, рентген-апарат у поліклініці № 4, УЗД-апарат та рентгенологічний комплекс у міській дитячій лікарні, апаратура для операційного блоку у міському перинатальному центрі, лабораторне обладнання у поліклініці № 3, світлі сучасні палати зустрічають пацієнтів у центральній міській, дитячій, у першій міській лікарнях… Очікуємо нового сучасного рентгенівського апарату в міській поліклініці №3, введення в експлуатацію підйомника для осіб з обмеженими можливостями у поліклініці №5.

Але заклад «робить» не обладнання чи ремонт», заклад «роблять» люди. Отож, ще понад 50,00 млн. з міського бюджету, за підтримки міського голови Р.Марцінківа, голови бюджетної комісії міської ради Р.Онуфріїїва, були спрямовані  на заробітну плату медичним працівникам – виплати оздоровчих, стимулюючі доплати. Бо держава передбачила кошти на ці потреби лише на 9 місяців року… Тому й дотепер ми чуємо про заборгованість заробітної плати в деяких районах області, інших областях. У нас ця проблема вирішується міською владою своєчасно.

– Як впливає медична реформа на діяльність галузі охорони здоров’я у Івано-Франківську?

– У  серпні усі одночасно керівники медичних закладів міської ради підписали угоду про роботу в єдиній медичній інформаційній системі – «Медікс», а почали її впроваджувати з жовтня. Зараз можемо говорити про досягнення – в поліклініках черги значно зменшилися, пацієнти самі керують своїм часом, коли можуть прийти до лікаря, коли можуть записатися на консультацію до спеціаліста. В цьому контексті мушу нагадати, що у нас змінився принцип підходу до надання медичної допомоги – тепер пацієнт мусить пам’ятати, що спочатку він йде до  сімейного лікаря, чи лікаря-терапевта, чи педіатра – і через направлення від нього отримує консультацію спеціаліста: кардіолога, уролога, ЛОРа, хірурга…

На сьогодні вже третина дорослих івано-франківців обрала «свого» лікаря, і половина дітей має «свого» педіатра, – а це понад 85 тисяч осіб. Уже сьогодні завершили підписання декларацій з пацієнтами 2 лікаря-педіатра (по 900 декларацій), 4 лікаря-терапевти, сімейні лікарі (понад 1800 декларацій)…

«Медікс» допрацьовуємо дотепер – постійно оновлюємо, підключаємо нові функціонали, створено не лише кабінет пацієнта, скоро почнемо тестувати кабінет лікаря в режимі нової класифікації хвороб на «первинці» – ICPC-2, електронний рецепт на підході та інше.

– Чи можемо говорити про якісь особливі досягнення в галузі охорони здоров’я?

За рік у нас відбулися якісні зміни в пологовому будинку – він піднімається на сходинку вище – він мусить стати перинатальним центром ІІ рівня, де б надавалася допомога вагітним на ранніх термінах вагітності (і спостереження, і пологи), де б виходжували новонароджених з малою і дуже малою вагою, доглядали в умовах реанімації… В основному – це робили наші колеги з обласного перинатального центру, за що ми дуже вдячні, і сподіваємось і на подальшу їхню підтримку. Тепер вчаться наші лікарі.

До речі, наш міський  клінічний перинатальний центр став першим комунальним некомерційним підприємством в області, першим увійшов в медичну реформу в статусі іншої організаційно-правової форми. Нині міський перинатальний інтенсивно оновлюється, завдяки увазі міського голови та міської ради, покращено благоустрій довкола закладу, на викінченні проектно-кошторисна документація для проведення численних ремонтних робіт в усіх відділеннях, допоміжних приміщеннях, де капітальні ремонти не робилися 20-30 років…

Змінюється політика надання медичної допомоги вагітним, новонародженим, жінкам в цілому, молоді лікарі стажуються, вчаться нових сучасних технологій. Уже в цьому році заклад отримав новий сучасний УЗД-апарат, готується до отримання сучасної реанімаційної апаратури, необхідної для виходжування діточок з малою вагою.

Не можу не відзначити, що цього року, 14 травня, в місті розпочався проект «Дій сьогодні»,  за підтримки секретаря міської ради О.Савчук, спрямований на покращення доступності медичної допомоги жінкам міста. Бо жінка дбає про родинне вогнище, дітей, чоловіка, хату, господарку, а про себе часто забуває.. Отож за місяць часу понад 800 жінок прийшли і обстежилися безкоштовно, без запису до лікаря, практично, без черги – зробили аналіз крові, оглянулись лікарем акушер-гінекологом (захворювання репродуктивної сфери і грудних залоз є найчастішими проблемами жінок), були скеровані на УЗД-обстеження, мамографію. Ми задоволені результатами і не збираємося зупинятися.

Якісно оновлюються центральна міська та перша міська лікарні – тривають ремонтні роботи в приміщеннях, замінюється водопровідна та водовідвідна мережа, вентиляція, облаштовуються за сучасними вимогами палати, пости, кабінети лікарів. Роботи не припиняються й цього року.

– Тобто, Ви задоволені результатом роботи медичної сфери?

Цьогорічний день медичного працівника, напевно, для багатьох є особливим. Адже ми на порозі реформи медичної галузі. Ще рік тому, місяць тому ми багато говорили про те, що реформа необхідна, і буде починатися вона з первинної ланки медицини…

А вже з першого квітня  цього року стартувала приписна кампанія стосовно  вибору лікаря – і нині уже понад 85 тисяч франківців підписали декларації з лікарем, обрали свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра. З липня цього року окремі медичні заклади України і області отримають «гроші, які підуть за пацієнтом».., з серпня – другий етап можливості підписання угоди про співпрацю з Національною службою здоров’я України, яка, власне й буде здійснювати фінансування послуг на первинній ланці надання медичної допомоги.

Мудреці колись казали – найважче жити в часи змін, реформ. Бо  кожного з нас слово «реформа» насторожує, викликає страх перед змінами. Але усі – і медики, і пацієнти – розуміють, що існуючий стан справ в медицині не може продовжуватися. Першим кроком на цьому шляху є процес об’єднання усіх наших міських поліклінік, і дитячої в тому числі, в єдине комунальне некомерційне підприємство – щоб забезпечити максимально необхідний обсяг медичних послуг пацієнтові в єдиному медичному просторі міста, здійснювати раціональний підхід до фінансування медичної галузі міста. Але сьогодні в центрі наших змін в міських поліклініках – є збереження усіх медичних працівників, створення найкращих умов для прийому пацієнтів, покращення діагностики та методів лікування, створення нових підрозділів, які візьмуть на себе на рівні поліклініки нові функції – виїзди додому до важких, літніх пацієнтів, продовження часу надання медичної допомоги, надання невідкладної допомоги, паліативної, тощо.

Виклики сьогодні стоять не лише перед пацієнтами, а й перед лікарями – адже механізм і система надання медичної допомоги міняються, а за цим мусимо змінюватися й ми…

Хочу нині з нагоди Дня медичного працівника привітати усіх причетних до свята – лікарів, медичних сестричок, санітарочок, фельдшерів, лаборантів з професійним святом! Побажати міцного здоров’я, поступу вперед, наснаги у роботі, спокою в родинах, мирного неба над головою. Ви своєю самовідданістю, наполегливістю, професіоналізмом рятуєте життя, даруєте здоров’я, продовжуєте роки… Хай ваші здобутки множаться щодня! Хай ваша праця буде благословенна Всевишнім завжди!

Розмовляла Любов Загоровська

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Ті “зміни та реформи” привели нормальну країну др зубожіння та злиднів. То це називається “успішні реформи”?

  2. А найважче виконувати взяті на себе посадові обов’язки , не шукати крайнього і не уникати власної відповідальності,- бути людиною в прямому розуміння слова! І не залежно чи через 2 роки чи через двадцять мати совість , гідність та повагу дивитися будь якій людині в очі і не боятися що тебе можуть проклясти,- бо нема на то основи. Не залежно від обставин і віроісповідування особистого в житті залишатися Людиною з великої букви. Такі люди зараз рідкість і на вагу золота. Вміти вислухати, і діяти по закону як прийнятому в нашій державі так і Божому. Просто робити свою справу як Бог приказав і без піару та демагогії!!!…..

    • Марія Бойко: «Мудреці колись казали – найважче жити в часи змін, реформ»- та ще коли такі керманичі при владі…

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні