Ендоскопією називають один із способів огляду внутрішніх органів людини за допомогою спеціального обладнання, яке вводиться в порожнини, як через природні шляхи (наприклад, стравохід, носоглотку або сечівник), так і шляхом операційних проколів або надрізів (лапароскоп).
В даний час цю методику обстеження по праву вважають одним із вагомих медичних проривів, оскільки її використання виключає необхідність оперативного хірургічного втручання для огляду різних внутрішніх органів з метою встановлення правильного діагнозу та призначення адекватного лікування.
Варто зазначити, що перший ендоскоп був винайдений австрійським ученим Філіппом Боззіні на початку XIX століття. Сьогодні – це спеціалізоване обладнання застосовується для діагностики захворювань понад 15 органів та систем організму людини.
Різновиди та конструкція ендоскопів
Існує два основних типи даного медичного обладнання (медичний ендоскоп):
- Жорсткі ендоскопи з волоконними, лінзовими, а також градієнтними трансляторами зображення або без них (амніоскопи та тубусні моделі). Сьогодні практично не використовуються через малу ефективність, високу травмонебезпечність для пацієнтів та інших недоліків.
- Гнучкі фіброскопи, що належать до пристроїв волоконної оптики. Забезпечують можливість огляду важкодоступних органів, наприклад, дванадцятипалої кишки.
Варто зазначити, що застосування гнучкого ендоскопічного обладнання дозволяє виконувати прицільне хірургічне втручання (лапароскопію), яке забезпечує мінімальну травматичність для пацієнтів, високу якість операцій, що проводяться, а також знижує ризик виникнення рецидивів.
Більшість ендоскопів гнучкого типу складається з кількох основних елементів, серед яких:
- світловод для підсвічування досліджуваних порожнин та поверхні тканин;
- об’єктив або камера, що формують зображення для його виведення на окуляр чи екран;
- канал подачі повітря або води, що використовується для роздування порожнин або промивання тканин;
- біопсійний/аспіраційний канал взяття біологічних проб.
Також у конструкцію ендоскопа може входити додатковий інструментальний канал, призначений для механічного на тканини органів у вигляді різних спеціальних інструментів.
Крім того, при виконанні ендоскопії можуть застосовуватися допоміжні пристрої та пристрої. Наприклад, вирушаючи на таке обстеження, пацієнтам необхідно купити загубник, який забезпечує більш комфортне і безпечне проведення процедури без ризику поломки обладнання.
Все необхідне обладнання для ендоскопії можна знайти в компанії MedicalStore, яка займається його продажем, ремонтом та сервісним обслуговуванням.