Медичний канабіс в Україні: Від досліджень до розвитку промислового виробництва
medical doctor holding cannabis leaf and bottle of cannabis oil on white background.
Диван на коліщатках в темній вітальні

Медичний канабіс в Україні: Від досліджень до розвитку промислового виробництва

Автор: Ігор Василик
20/03/2024 18:04
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Від реєстрації законопроєкту під номером 7457 до його ухвалення Верховною Радою України пройшло майже два роки. Вже у липні 2024 року Закон набуде чинності, що означатиме, що в Україні буде легалізовано вирощування, імпорт та використання канабісу в медичних цілях. За авторами проєкту, це має важливе значення для близько 6 мільйонів українців, які потребують ліків на основі медичного канабісу.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Контроль над вирощуванням та обігом

Як кажуть Економічні новини, одним з найбільш поширених аргументів, з яким стикалися автори законопроєкту на етапі дискусій, є страх суспільства перед неконтрольованим обігом наркотичних речовин. Проте в Законі вже передбачено повний контроль на всіх етапах: від посіву до реалізації в аптеці. Так, кожне насіння для вирощування канабісу матиме відповідне маркування, а кожен кущ чи квітка буде обладнаний GPS-трекером для відстеження. Саме такий контроль та увага до кожного етапу фактично унеможливлюють неконтрольований обіг речовини. Реалізація відбуватиметься виключно в сертифікованих аптеках за рецептом лікарів.

Перспективи ринку в Україні

Легалізація медичного канабісу матиме позитивний вплив не лише на охорону здоров’я, а й на економіку країни. Наприклад, в Німеччині ринок медичного канабісу оцінюється в €300 млн. Такі обсяги досягнули за 6 років — саме стільки часу пройшло з моменту легалізації там.

Медичний канабіс – перспективна галузь для розвитку. Звісно, спочатку в Україні з’являться імпортні медичні препарати. Проте згодом, приблизно через 2,5 роки, в Україні вже зможуть працювати внутрішні виробники. Ганна Глущенко, міжнародна експертка з медичного канабісу та керівниця консалтингової компанії Ukrainian Cannabis Consulting Group, розповідає про широкі можливості ринку. Вона має досвід створення компанії з виробництва медичного канабісу у Португалії та тісно співпрацює з Українською асоціацією медичного канабісу. За її словами, швидкість та успіх запуску ринку медичного канабісу, в першу чергу, залежить від нормативно-правового регулювання.

Ганна впевнена, що ринок буде розвиватися подібно до інших європейських країн, таких як Німеччина чи Нідерланди. Вона зазначає, що війна, яка триває в Україні, лише прискорить цей процес, оскільки кількість запитів зростає. Серед складнощів, з якими стикається галузь, Ганна виділяє обмежену кількість сертифікованих аптек та низький рівень обізнаності серед лікарів.

“В Європі ліки з медичного канабісу виготовляються в аптеках, які мають ліцензію на виготовлення ліків на місці. Україна планує працювати за аналогічною схемою. Проте, наразі лише 200 аптек з 18 000 мають відповідні ліцензії. Для вирішення цієї проблеми необхідно збільшити кількість ліцензованих аптек. В іншому випадку пацієнти можуть продовжувати залишатися без необхідних препаратів, незважаючи на прийняття закону.