Прикарпаття найближче до “європейськості”. Тому рівень народжуваності в нас й у довоєнні роки був невисокий.
Про це журналістці Фіртки розповіла завідувачка акушерського відділення Калуського пологового будинку Леся Григорів, передає Правда.іф.
“У нашому регіоні немає тенденції до великої кількості дітей в родині. Раніше наші бабусі мали по десять осіб в родинах, наші мами по двоє-троє. Зараз молоді сім’ї обмежуються однією або двома дітьми. Відповідно на загал дітей менше.
Мабуть, такий вектор напрямку руху в європейських країнах і ми туди так само входимо”, – каже Леся Григорів.
Зі слів фахівчині, війна також внесла свої корективи щодо рівня народжуваності. Є надія, що після перемоги, буде сплеск народжуваності, як завжди буває після закінчення воєн.
“Раніше більшість пологів припадало на жінок 20-25 років. Зараз у зв’язку із побудовою кар’єри, навчанням, жінки приймають рішення народжувати у зрілішому віці. Вважається нормою ставати мамою у 30-35 років. Навіть у 40 років народжують.
Зараз є допоміжні репродуктивні технології, завдяки яким є можливість штучного запліднення. Тобто, хто раніше не міг завагітніти, зараз має таку можливість. В результаті, відсоток жінок, які народжують у зрілому віці значно більший, ніж був 20 років тому.
Медики враховують, що після 35 років кількість генетичних патологій зростає. Тому, жінку, яка вагітніє ближче до 40 років обов’язково детальніше обстежують, перевіряють генетичні скринінги.
Чим старша жінка, тим більша ймовірність появи дітей з вродженими патологіями. Тому, що організм старіє, яйцеклітини старіють”, – зазначила завідувачка акушерського відділення.
Медикиня уточнює, що жінка народжується з певною кількістю яйцеклітин і нові не виростають, які є, такі й залишаються впродовж усього життя. Відповідно, є ризик того, що у плода будуть патології, наприклад, синдром Дауна.
“Для досліджень на генетичні аномалії у жінки проводиться збір навколоплідних вод. Відповідно направляємо їх в Київ на генетичне дослідження, чи немає генетичної патології”, – наголосила фахівчиня.