Медична реформа – в дії. Друга хвиля трансформації системи охорони здоров’я стосується закладів вторинної спеціалізованої ланки надання медичної допомоги. Наразі медзаклади подають пропозиції на укладання угод з Національною службою здоров’я України. За 27-ма затвердженими пакетами лікарських послуг.
Ще 10 із 12 можливих пакетів затвердила 1-ша міська клінічна лікарня. 11 готує центральна міська клінічна лікарня, повідомляють у профільному управлінні. Втім, відзначають, івано-франківські медзаклади виявилися більш готовими до медреформи, аніж Національна служба здоров’я України.
Не відображає система також наявні в лікарів кваліфіковані електронні підписи, додає Марія Бойко. А ще не розпізнає нових спеціалістів. Зокрема, ерготерапевтів, яких в Україні почали готувати лише торік. Через технічні проблеми, кажуть чиновники, сповільнюється процес законтрактування медзакладів із Національною службою здоров’я. Попри те, що більшість із них виконали практично усі вимоги медичної реформи. Ще в жовтні івано-франківські медзаклади автономізувалися. І перейшли у статус комунальних некомерційних підприємств. Так само кожен із них підключився до електронної системи охорони здоров’я eHealth. Склали плани розвитку лікарень та фінансові. І усі, за винятком міської стоматполіклініки, одержали ліцензії. Налагоджений і процес комп’ютеризації. Принаймні так вважають в управлінні охорони здоров’я. Система знову ж таки «не погодждується».
Незатвердженими наразі залишаються колективні договори. Триває процес їх переоформлення відповідно до нових вимог. Втім, медзаклади ще мають на це час до кінця місяця. Далі розпочнеться процес укладання угод з Національною службою здоров’я України. А уже з квітня заклади охорони здоров’я фінансуватимуться за новою схемою.
Детальніше у сюжеті ТРК ВЕЖА: