Колишні міські голови Івано-Франківська Богдан Борович та Віктор Анушкевичус занепокоєні планами будівництва мега-курорту в Карпатах на території села Бистриці.
Про це вони заявили в ефірі ОТБ «Галичина», інформує Ратуша з посиланням на Галичину.
«У нас «Буковель» відомий. Мільйони прибутків, керівник Коломойський. Ми знаємо, що всьо добре. Вода по Пруту йде, ми знаємо, що колись воду пили – тепер не завжди купатися можуть. І тут раптом відкривається від того самого Коломойського другий напрямок: Бистрицю Надвірнянську знищити до кінця. Іде війна. І наш керівник торгово-промислової палати переконливо твердить: дурні гуцули претензії пред’являють, а це буде Швейцарія. Ніхто не враховує, що у Швейцарії є відповідна технологія догляду, контролю і, зрештою, юридичної відповідності. Де не може злодій запхати в кишеню і зробити щось інше», – зазначив колишній міський голова Богдан Борович (1994-1998).
Міський голова Івано-Франківська (2006-2015) Віктор Анушкевичус підтримав свого попередника.
«Тече то все з «Буковеля» неочищене. Якщо ми говоримо Італія, Франція, то там очисні споруди зроблені. Коли я почув про цей новий проєкт, ми у Ямниці зробили очисні споруди вартістю 7 млн. євро – комплексна реконструкція очисних споруд. І вода з Івано-Франківська, ми після себе не гадимо. Вода після очистки прозора попадає в Бистрицю. Якщо Коломойський, який не може наїстися, побудує ще один такий проєкт з таким самим підходом як по «Буковелю», то який зміст було будувати ті очисні й зберігати Бистрицю?», – заявив Анушкевичус.
Анушкевичус зазначив, що це питання до обласної влади. За його словами, треба об’єднувати громади, гуртуватися усім.
«Івано-Франківська громада зацікавлена, бо річка проходить через нас, ми п’ємо цю воду, у Чернієві забір, ми попадаємо теж, не тільки десь там вверху, воно по нас буде бити», – сказав Анушкевичус.
Нагадаємо, що екологи заявили про плани компанії олігарха Коломойського щодо будівництва мега-курорту у Карпатах на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.
Це може знищити еко-систему Карпат через масштабну вирубку тисяч гектарів лісів.