Сьогодні у Івано-Франківську відбулася прес-конференція до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом та солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ, інформує Правда.іф.
“Ситуація в області залишається напруженою, кількість хворих зростає. Не усі хворі стають на облік. Близько 500 осіб уже померли, більшість – в період, коли ще не було спеціальної терапії. Відбулася зміна шляхів зараження, за останніми даними 73% інфікування відбувається через статевий шлях. Останнім часом надзвичайно поширеними є наркотичні речовини, які вживають в таблетованій формі. Після них свідомість людини пригальмована, зростає кількість неконтрольованих статевих контактів”, – розповідає головний лікар Івано-Франківського обласного Центру СНІДу Наталія Дьоміна.
За її словами, лише кожен другий ВІЛ-інфікований знає про свою хворобу. І це велика проблема. Адже, коли людина знає про свою хворобу, приймає спеціальні ліки, то можливість передачі хвороби іншій людині стає мінімальною. За статистикою, з початку епідемії на Івано-Франківщині виявили 2000 осіб з ВІЛ/СНІДом. Зараз на обліку перебуває 1147 ВІЛ-інфікованих, 450 у стадії СНІДу, 24 дитини зі статусом ВІЛ, половина з діагнозом СНІД.
Керівник проекту Благодійної організації “100 відсотків життя Івано-Франківськ” Радислав Петрів каже: “Наша організація покликана боротися за життя кожної людини. Ми виконуємо кілька проектів щодо медичного і психологічного супроводу людей з діагнозом ВІЛ. У 2019 році в Україну буде завезено понад мільйон експрес-тестів на ВІЛ. Кожна людина, віком з 14 років, якщо вона веде активне статеве життя, має один раз в рік проходити таке тестування. Потрібно, щоб кожна аптека розширила свій асортимент і завезла експрес-тести. Час життя людини з ВІЛ без лікування дуже короткий. Наше незнання про цю хворобу – найбільша проблема. Ми говоримо: “Не будь дитиною. Пройди тест на ВІЛ”.
Для довідки: В Україні мешкає 244 тисячі людей з ВІЛ. Лише 40% з них отримують антиретровірусну терапію. Протягом десяти місяців минулого року в щодня реєстрували 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — на СНІД та 8 випадків смерті від СНІДу. Наша країна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції. Лише кожен другий ВІЛ-позитивний українець знає про свій статус. Це відбувається через незнання. І медична реформа розширює можливості для скорішого подолання епідемії ВІЛ в Україні.