До 95-річчя від дня народження художника Опанаса Заливахи в музеї мистецтв Прикарпаття презентували виставку творів з родинної колекції митця, пише Суспільне Карпати.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
На виставці представили частину його творчого доробку з родинної колекції. Експоновано 100 творів, виконаних у різних техніках. Це олійний живопис, графіка, різьблення по дереву, кераміка, – розповідає директор музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець.
“Ми виставили так, як взяли, навіть не доробляли спеціальних рамок для цього. А зробили, так як Панас залишив. Сподіваюся, що на наступний ювілей, за п’ять років, вартувало би відкрити спеціальну музейну залу, як наша філія, щоб Опанас Заливаха постійно експонувався. Роботи того заслуговують”, – каже Василь Романець.
На відкриття виставки завітала і донька Заливахи – Ярина. Жінка каже, що пам’ятає батька заклопотаним у роботі, проте дуже спокійним.
“Гідної роботи в Івано-Франківську у нього не було, як для художника. І тому він вдень працював, а ввечері малював на холодному горищі. І так більшість цих робіт створена на вулиці Заливахи, де на холодному горищі він це все створив”, – розповідає Ярина Заливаха.
Також на виставці представлена робота колишнього учня Опанаса Заливахи – Богдана Бринського, на якій художник зобразив митця.
“Я був його молодший товариш такий. Коли він казав: “Зайди”, то я знав, що мав зайти на бесіду. Він щось там підготував, прочитав. Тоді ще на Галицькій мешкав в квартирі”, – пригадує Богдан Бринський.
Відвідувач виставки Андрій Савчук розповідає, що цікавиться роботами митця, адже працює у сфері дизайну.
“Чи в графіці, чи в живописі мене найбільше цікавлять три речі – це портрет, автопортрет і фігура. Все це можна побачити на виставці. Це для мене такий визначальний критерій для оцінки живопису і для оцінки самого художника. Безперечно, Опанас Заливаха є для Івано-Франківська цілим явищем. Дуже цікавий художник, різнобічний”, – каже Андрій Савчук.
Також у малому залі музею представлені роботи художника на тему голодомору.