-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Мінімальна глибина протектора шини

-Реклама-spot_img
spot_img

Одна з ключових функцій автомобільних покришок полягає в тому, щоб створювати якісне зчеплення із дорожньою поверхнею. Зробити це без рельєфного протектора неможливо, тому нормативи щодо залишкової глибини дренажних каналів шин були закріплені на законодавчому рівні.

У країнах Європи протектор легкових покришок повинен мати глибину щонайменше 1,6 мм. Такі самі стандарти прийняті США. Для легковантажної та вантажної гуми, а також позашляхових шин цифри інші. Варто враховувати, що це норма для літнього сезону. З пухким снігом та сльотою протектор такої глибини не впорається, тому встановлений мінімум підвищується до 4 мм.

Як визначити ступінь зносу та глибину протектора

Кожна модель шин має спеціальний індикатор TWI. Фактично, це звичайний напис, що розташовується на боці покришки і вказує на місце для вимірів глибини протектора. Саме тут виробники гуми радять міряти висоту дренажних каналів. Однак зовсім не обов’язково доводити покришки до мінімуму, бажано міняти їх набагато раніше. Багато експертів встановлюють мінімальну безпечну висоту протектора на рівні 3 мм для літніх шин та 4,5 мм – для зимових.

- РЕКЛАМА-

У такому разі водій зможе бути спокійним щодо руху по нерівній поверхні з ямами та вибоїнами. Звичайно ж, чим рельєфніший малюнок, тим краще автомобіль справляється з акваплануванням. Крім того, достатня висота блоків створить оптимальні умови для якісного гальмування. Це особливо актуально в екстрених ситуаціях, коли навіть частки секунди можуть мати велике значення.

Існують дослідження, які підтверджують, що на швидкості 80 км/год на мокрій дорозі стандартним шинам глибиною 8 мм для повної зупинки необхідно 26 м. Якщо ж покришки зношені та їх протектор становить лише 3 мм, гальмівна дистанція збільшується до 31 м. У разі мінімально дозволеного значення (1,6 мм) для гальмування знадобиться не менше 39 м. Тобто різниця може становити 13 м.

63c6bc90a0703.jpeg

Результати випробування коліс на стійкість до аквапланування дали такі ж промовисті результати. Чим глибше протектор, тим краще покришки витримують їзду по глибоких калюжах та нерівній поверхні. Тому не можна нехтувати правилами та нормами, на кону не лише комфорт, а й безпека.

Зношування: що впливає на зменшення глибини протектора

Нова гума, щойно куплена в інтернет-магазині GUMA.com.ua, матиме протектор заввишки від 8 до 10 мм. Згодом шар компаунда зношуватиметься. В ідеальному випадку зношування відбувається рівномірно по всій площі протектора, але набагато частіше має місце нерівномірне зношування. Тому при вимірі залишкової глибини канавок потрібно проводити перевірку у кількох місцях, а за результат приймати найменше значення.

Збереження рельєфу, отже, і ресурс автошин залежить від кількох чинників:

  • характеру дорожньої поверхні (нерівності, каміння, тріщини та інші дефекти прискорюють зношування);
  • кліматичні чинники (температура та її зміни, вітер, сонячний ультрафіолет, вологість повітря);
  • стиль водіння, обраний автомобілістом (чим агресивніша манера водіння, тим раніше зітруться шини);
  • рівень навантаження (при перевантаженні та частому, інтенсивному використанні покришки виходять з ладу швидше);
  • рівень внутрішнього тиску (надлишковий та недостатній тиск є головною причиною нерівномірного зносу);
  • розбалансування коліс;
  • нерегулярне техобслуговування;
  • порушення правил та стандартів демонтажу та монтажу коліс.

Також не можна забувати про те, що шини спочатку набувають різних характеристик. Залежно від виробника та його технічних можливостей, а також від якості матеріалів та присадок безпосередньо залежить міцність та витривалість компаунду.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні