Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Чи крадуть дітей на Прикарпатті, та що робити, аби цього не сталося

-Реклама-spot_img
spot_img
Минулого тижня Івано-Франківськ збурив один випадок: жінка написала у соцмережі, що хтось намагався викрасти її сина. Мами злякалися за дітей, а випадкові перехожі почали телефонувати у поліцію, коли бачили щось підозріле. Невже все аж так серйозно?

Результат пошуку зображень за запитом "викрадення дитини"

Шукають білий бус

Франківчанка Аліна Долинська 27 жовт­ня написала у Facebook, що за її 11-річним сином, коли той близько восьмої вечора повертався з тренування, їхав білий бус. За її словами, у приватному секторі в районі Молодіжної-Миру-Вовчинецької хлопець налякався, поїхав на самокаті швидше, упав і розбив телефон. Бус зупинився, звідти вийшов чоловік і почав наближатись до дитини. Хлопчик закричав. Крики почула звичайна перехожа, вона відігнала невідомого чоловіка і привела хлопця додому, пише Репортер.

«Наразі вже все добре. Хочу подякувати жінці, яка проходила повз та почула крики про допомогу, яка і врятувала мого сина від цих виродків», – написала Аліна Долинська. – Ми зазвичай самі виходимо йому на зустріч або приходимо під клуб, а сьогодні він каже: «Я сам швиденько на самокаті, бо ти з собакою довго йдеш». Тепер точно знаю, що самого нікуди не пущу».

Також у мережі виклав повідомлення про інцидент тренер хлопця з джиу-джитсу Віталій Стасів. Він написав, що у дитини стрес, побиті руки й розбитий телефон.
Мати хлопця повідомила, що звернулася в поліцію. Наступного дня працівники ювенальної превенції пройшлися з нею та сином вчорашнім маршрутом, переглянули камери відеоспостереження. Від додаткових коментарів Аліна Долинська відмовилася.
У поліції кажуть, поки що не знайшли ані білого мікроавтобуса, ані жінки-рятівниці, хоч і продивилися камери, і відтворили маршрут.

«Звісно, продовжуватимемо шукати, – говорить Алла Бойчук, начальник відділу ювенальної превенції Івано-Франківщини. – Але ще вагаємося, чи слова дитини відповідають дійсності. Хлопчик справді впав і розбив мобільний телефон. Можливо, боявся покарання і придумав історію. Ми не виключаємо, що коли хлопчик упав, хтось міг зупинитися на автомобілі і захотів допомогти. За словами дитини, цей чоловік нічого не робив, навіть не говорив».

- Advertisement -

У будь-якому разі висновки робити рано – розслідуватимуть ще мінімум місяць.
Чи крадуть дітей на Прикарпатті, та що робити, аби цього не сталося

Паніка шкодить слідству

За словами Алли Бойчук, останнім часом повідомлень про спроби викрадення дітей почастішало. Почалося із серпня цього року, коли до поліції звернулася жінка з Рожнятівського району. Вона подзвонила і сказала, що її дитину намагалися викрасти. Працівники превенції тоді також не змогли знайти автівку, яка нібито переслідувала хлопчика.

«На камері видно, як дитина заходить у магазин, купує чіпси, спілкується з продавцем, але немає ніяких підозрілих осіб, – розповідає Бойчук. – Наші психологи опитали дитину в центрі психологічної допомоги і виявилося, що вона перебуває під впливом мами, дивиться на її реакцію, коли відповідає на запитання. Залишати дитину наодинці з психологом мати відмовилася. Тому ми не можемо повністю враховувати ці свідчення, хоч і долучили їх до матеріалів справи. Зараз ще не встановили і не спростували, чи дитину справді намагалися викрасти».

Пізніше поліція отримала повідомлення від жінки з Брошніва-Осади, що невідомі люди на джипі спробували викрасти її сина. За словами Алли Бойчук, хлопчик розповідав, що кремезні чоловіки намагалися затягнути в авто його друга, але він «відбив товариша від нападників і втік». Після допиту превенції зателефонувала мама і сказала, що син зізнався у тому, що вигадав історію.

«Виявилося, хлопчик просто хотів похвалитися, що зробив героїчний вчинок. Він намагався привернути увагу дівчинки, яка йому подобається, і батька, який, послухавши історію сина, сказав, що той – герой, – розповідає Алла Бойчук. – Вчора небайдужа громадянка зателефонувала і сказала, що бачила, як чоловік викрадав дитину. Насправді, пара, яка розлучилася, не могла поділити сина під час сварки на вулиці».

Незважаючи на масову паніку, у поліції кажуть, справжнє викрадення за останні роки на Прикарпатті трапилося лише один раз. У 2015 році у Городенківському районі двоє чоловіків вкрали 16-річну Юлію Тацюк і тримали її в підвалі. Тоді дівчину оголосили у розшук, були свідки. Юля втекла з полону через 21 день.
Але хоч багато історій про викрадення – дитяча фантазія, у ювенальній превенції кажуть: добре, що є небайдужі, які телефонують і хвилюються.

Головне – кричати

Як не банально це звучить, але дбати, щоб дитину не викрали, мають в першу чергу батьки. Потрібно пояснити дітям правила поведінки на вулиці. Поліція та батьки наголошують: у разі чого – кричати, привертати до себе увагу.

«Моїй дочці Софії вісім років, але вона сама повертається зі школи додому, бо ми з чоловіком на роботі, сама ходить у танцювальну школу, а звідти її вже забираю я, – розказує Ольга Волошин. – Її дорога недалека, але я завжди нагадую про обережність. Кажу, що не можна говорити з незнайомими людьми, підходити до машин. Коли донька сама вдома, наказую, нікому не відкривати двері. І постійно телефоную Софії, щоб знати, де вона».

Чи крадуть дітей на Прикарпатті, та що робити, аби цього не сталося

«Ми з мамою кажемо моєму братові Максиму, щоб ні до кого в машину не сідав, дорогу нікому не показував, – каже студентка Христина Павлище. – Краще нехай іде через двір, ніж попри трасу, де машина може зупинитися, викрасти його, а ніхто й не побачить. Ще є спосіб, який я використовую сама: якщо до мене починають чіплятися з машини, то починаю комусь телефонувати, розповідати, де я зараз. Тоді вони лякаються».

У темну пору доби батькам треба проводити дітей додому, каже Алла Бойчук. Також важливо завжди телефонувати і перевіряти.

«Якщо дитина ходить на гуртки, треба тримати контакт з тренерами і викладачами, з друзями сина чи доньки, – говорить Алла Бойчук. – Коли дитина зникає, то це не завжди значить, що її викрали. Буває – загралася з друзями. Але чим швидше до нас надходить повідомлення, тим швидше ми можемо почати шукати».

Також за кожним навчальним закладом закріплений працівник ювенальної превенції, який зустрічається з учнями і розказує правила поведінки на вулиці. Буває, батьки самі приводять дітей, якщо відчувають, що втратили з ними зв’язок, каже Алла Бойчук. Тоді працівники превенції розмовляють з дітьми, намагаються більше дізнатися про їхнє коло спілкування, і, якщо потрібно, направляють до психологів чи психіатрів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

Comments are closed.

-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні