Мобілізація 2022: чи можуть призвати студентів на військову службу
Диван на коліщатках в темній вітальні

Мобілізація 2022: чи можуть призвати студентів на військову службу

Автор: Світлана Якимчук
17/08/2022 17:13
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Верховна Рада України продовжила загальну мобілізацію та військовий стан у країні до 21 листопада. 

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Українські юристи розповіли у коментарі “Фокусу”, чи можуть призвати студентів у цей період, передає Правда.іф.

Як повідомила юристка юридичної компанії «Волхв» Ярослава Борка, згідно з чинним законодавством України студенти не призиваються на військову службу, якщо вони навчаються на денній чи дуальній формі навчання. Це стосується як студентів українських навчальних закладів, так і студентів іноземних коледжів, університетів, вищих шкіл та інших навчальних закладів.

“Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” визначено перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації. Так, згідно зі статтею 23, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти денної чи дуальної форм освіти”, – нагадала вона.

Закон “Про військовий обов’язок та військову службу” теж регулює питання мобілізації студентів.

Як зазначив адвокат юридичної фірми “Ілляшев та партнери” Володимир Адонін, частиною 8 статті 17 закону передбачено, що відстрочення від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

  • у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. При досягненні такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає чинність;
  • в закладах вищої професійної освіти з денною формою навчання, у тому числі, при отриманні початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступінчастої системи освіти;
  • в закладах професійної вищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі при отриманні наступного ступеня освіти;
  • у закладах середньої чи вищої духовної освіти з денною формою навчання;
  • в інтернатурі, аспірантурі чи докторантурі з відривом від виробництва чи без нього.

Що робити студенту, який хоче служити

Як пояснила адвокатка юридичної компанії “Riyako&Partners” Катерина Аніщенко, у разі, якщо студент бажає проходити службу, йому достатньо прийти до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (раніше – військкомат) і написати заяву про бажання бути добровольцем.

Після цього військкомат надсилає повідомлення до його навчального закладу, і він автоматично, без заяви студента, надає йому академічну відпустку на час проходження служби.

Якщо студент не бажає бути мобілізованим, при отриманні повістки йому необхідно у військкоматі подати довідку про навчання.