-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Мобілізація на Прикарпатті: за якої умови можна не брати повістку від ТЦК

-Реклама-spot_img
spot_img

Адвокати назвали умову, за якої в будь-якому громадському місці, крім укриття, громадяни можуть відмовитися від перевірки документів з боку працівників ТЦК або правоохоронних органів, зокрема військово-облікових.

Зокрема, як розповіли в коментарі для ТСН.ua адвокати Роман Сімутін і Катерина Аніщенко, цією обставиною є оголошення повітряної тривоги, коли, як відомо, є реальна загроза життю та вимога з боку влади пройти до укриття, пише Фіртка.

Так, адвокат і колишній слідчий Роман Сімутін наводить конкретний приклад — коли правоохоронці зупинили водія, щоб з’ясувати, чи тверезий він, пролунав сигнал повітряної тривоги. Справу спрямували до суду, але останній дійшов висновку, що людину треба виправдати.

За словами Сімутіна, у громадян, які прямують до укриття, є підстави відмовити в перевірці будь-яких документів під час повітряної тривоги.

Ніхто не може ставити під загрозу життя та здоров’я людини. Над тим місцем, де людині вручають повістку, можуть збивати ракету. Якщо така вірогідність існує, то її відповідно не можна виключати.

В такому разі дії громадянина (який повідомив, що прямує до укриття — ред.) будуть виправдані. Ставити під загрозу життя — це не може бути виправдане врученням повістки. Це право людини, яке не обговорюється”, — каже Роман Сімутін.

- РЕКЛАМА-

Адвокат додає:

“Є навіть практика. Суд закрив провадження, визнав водія, якого зупинила поліція і запропонувала дихнути в алкотестер, невинуватим. У цей момент пролунав сигнал повітряної тривоги, водій відмовився і повідомив, що прямує до укриття. 

Правоохоронці склали на нього протокол, але згодом провадження було закрите. Якщо казати простою мовою, то в Кримінальному кодексі є таке поняття як крайня потреба.

Не можна ставити під ризик життя і здоров’я людини. Якщо людину затримують під час повітряної тривоги, то в протоколі це має бути зазначено”.

Зі свого боку адвокатка Катерина Аніщенко каже, що громадянин має право пройти до укриття.

А вже, перебуваючи в укритті, повинен надати документи для підтвердження своїх даних“, — каже Катерина Аніщенко.

За її словами, в разі виникнення конфліктних ситуацій громадянин може скористатися правом зателефонувати до поліції, де всі розмови записують.

Крім цього, у громадянина є право вимагати від правоохоронців увімкнути бодікамеру, щоб дії обох сторін було зафіксовано на відео.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні