Мобілізація в Україні триватиме до закінчення воєнного стану. Військовозобов’язаним й надалі вручатимуть повістки.
Сьогодні ТЦК та СП створюють мобілізаційний резерв в Україні, збирають та оновлюють дані про усіх чоловіків за місцем проживання.
Фіртка розповідає кого мобілізуватимуть насамперед, а кого не призиватимуть у вересні 2023 року.
Мобілізація в Україні розпочалася 24 лютого 2022 року і постійно триває. Жодних хвиль мобілізації немає, а потреби у мобілізації та її посилення залежать від розвитку ситуації на фронті.
У більшості випадків громадян сьогодні викликають до територіальних центрів комплектування з метою уточнення військово-облікових даних.
Разом з тим, передусім мобілізують тих, хто вже має досвід участі в бойових діях та тих, хто може працювати з новими зразками озброєння, які надані західними партнерами. Надалі також можуть бути призвані й інші громадяни, необхідні для певних військових спеціальностей.
З 1 вересня мобілізувати в Україні можуть такі категорії:
- придатних та обмежено придатних чоловіків віком від 27 до 60 років, якщо вони мають або не мають військового досвіду;
- придатних та обмежено придатних чоловіків від 18 до 27 років, які вже проходили строкову службу та проходять військову службу в запасі або резерві;
- виключених з військового обліку чоловіків, якщо ВЛК визнає їх придатними або обмежено придатними за станом здоров’я та якщо вони не вчинили тяжкого злочину, за якого мобілізація заборонена.
Зазначимо, що призовники від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу, можуть тільки добровільно підписати контракт із ЗСУ — мобілізувати примусово їх не можуть.