Мобілізація в Україні: що зміниться з 1 лютого і кого можуть призвати першочергово
Диван на коліщатках в темній вітальні

Мобілізація в Україні: що зміниться з 1 лютого і кого можуть призвати першочергово

Автор: Орися Корчун
31/01/2024 18:16
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Через російське широкомасштабне вторгнення в Україні триває військовий стан та загальні мобілізація. Кого з військовозобов’язаних мобілізують для служби в ЗСУ з 1 лютого, досліджував “Апостроф”.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

В першу чергу мобілізація стосуватиметься:

  • придатних чоловіків віком від 27 до 60 років з наявністю військового досвіду;
  • придатних чоловіків віком від 27 до 60 років без військового досвіду;
  • обмежено придатних чоловіків віком від 27 до 60 років з наявністю військового досвіду;
  • обмежено придатних чоловіків віком від 27 до 60 років без військового досвіду;
  • придатних чоловіків віком від 18 до 27 років, якщо вони проходили строкову службу та/або проходять військову службу в запасі або резерві;
  • обмежено придатних чоловіків віком від 18 до 27 років, якщо вони проходили строкову службу та/або проходять військову службу в запасі або резерві;
  • знятих та виключених з військового обліку чоловіків, які були визнані придатними або обмежено придатними під час воєнного стану (якщо вони не мають права на відстрочку або не засуджені за тяжкий злочин).

Нагадаємо, що парламенті 25 грудня 2023 року зареєстрували, а згодом відкликали, законопроєкт Кабміну №10378, що стосується нових положень щодо мобілізації, військового обліку та служби в Збройних Силах.

У разі ухвалення зазначеного законопроєкту, призовний вік міг зменшитися з 27 років до 25. Крім того, уряд пропонував скасувати систему строкової служби та звільнити призовників у запас. Також планувалося впровадження базової загальновійськової підготовки для громадян України віком від 18 до 25 років при всіх навчальних закладах та інші нововведення.

Наразі діє старий Закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Проте у Верховній Раді зареєстровано ще один проєкт закону №10379, що стосується внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України. Він спрямований на посилення відповідальності за порушення військового законодавства.

Нагадаємо Мобілізація жінок: заступник голови профільного комітету Ради пояснив зміни до закону