Диван на коліщатках в темній вітальні

Мобілізація в’язнів: чи потраплять до армії вбивці та ґвалтівники

Автор: Lilia
02/03/2024 14:43
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Наразі військові висловлюють різну позицію з цього приводу: дехто це “абсолютно засуджує”, а деякі “брали б сотнями ув’язнених і засуджених”.

Мобілізація засуджених обов’язково передбачатиме запит військових: якщо вони не не виявлять бажання поповнювати підрозділ такою особою, до суду не подаватимуть відповідне клопотання. 

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька в коментарі LIGA.net.

За її словами, наразі військові висловлюють різну позицію з цього приводу: дехто це “абсолютно засуджує”, а деякі “брали б сотнями ув’язнених і засуджених”. 

“Ми дізнаємося про те, наскільки корисний цей крок, скільки людей зможемо мобілізувати, коли цей процес розпочнеться… Цей механізм – вирішувати це через суд, його наразі не існує. І тут ключові – дискусія у парламенті та запит військових. Тоді можна проаналізувати, які категорії вмотивовані та дійсно допомогли б війську. Тоді можна брати фідбек від командирів. З 26 000 людей ми ще можемо обирати – за різними статтями й параметрами”, – зауважила вона.

Представниця Мін’юсту зазначила, що законопроєкт про мобілізацію повинен розв’язати це питання, а після його ухвалення можна буде одразу починати працювати з командирами, напрацьовувати підзаконні акти аби реалізувати зміни.

Щодо ризиків володіння зброєю засудженими, яких мобілізують, Висоцька заявила, що залучення таких людей до Збройних Сил може “відбуватися в різних формах”. “Людина може бути в армії, але при цьому не торкатися зброї”, – пояснила чиновниця.

Також, за її словами, “злочини теж [бувають] дуже різні”, зокрема, дорожньо-транспортні пригоди та злочини з необережності. Навіть вбивство, вважає чиновниця, “могло бути вчинене за тих обставин, які не повторяться в армії”.

“Звісно, можна говорити про схильність до агресії. Але якийсь час пенітенціарна система працювала з цією людиною. І у нас є оцінка ризику повторного вчинення правопорушення… Ми бачимо свою роботу у виправленні людей і тому говоримо, що не кожен засуджений – небезпечний”, – пояснила Олена Висоцька.