-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Мор риби, відсутність питної води та отруєний ґрунт: підрив Каховської ГЕС може змінити екобаланс назавжди

-Реклама-spot_img
spot_img

Підрив Росією Каховської ГЕС — безумовно, найбільша техногенна катастрофа за останні десятиліття. Підрив дамби матиме катастрофічні наслідки для екології та сільськогосподарських угідь.

Видання The Washington Post проаналізувало екологічні наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС. І хоча всі ці дані й прогнози є попередніми, опитані виданням експерти змальовують похмуру картину.

Частину наслідків ― мор риби у змілілому водосховищі ― можна спостерігати вже сьогодні. Менш очевидне те, що в намулі з дна Каховського водосховища десятиліттями зберігалися різні токсини і навіть потенційно радіоактивні частки від часів аварії на ЧАЕС.

“Тепер є чималі шанси, що вони забруднять воду й території нижче за течією. Також паводок забруднить південь Херсонщини хімікатами з полів та промислових підприємств, які наразі затопило водою. Якою буде ця суміш і як вона відобразиться на здоровʼї людей і тварин, зараз годі прогнозувати”, – кажуть експерти.

Іншим наслідком є те, що для значної кількості населення зникне можливість отримувати питну воду звичним шляхом ― із водозаборів Дніпра. Це можна компенсувати викачуванням підземних вод, але досить швидко ці джерела спорожніють, кажуть опитані WP екологи ― зокрема, з української громадської організації “Екодія”. Принаймні, забракне води для поливу полів.

- РЕКЛАМА-

Крім того, внаслідок затоплення до води потраплять токсини з вигрібних ям, каналізації та інші хімічні речовини, які були або в землі, або зберігались на затопленій території.

Окрема проблема ― міни, яких чимало і з тимчасово окупованого боку Дніпровського узбережжя, і з вільного. Швидше за все, українські та російські військові мали карти встановлених мін. Тепер ці карти нерелевантні, й розміновувати території буде значно складніше.

Зменшення кількості води у Каховському водосховищі знищить багато місць нересту риб ― хоча їх може побільшати в нижній течії Дніпра. Також під загрозою знищення екосистеми Олешківських пісків і Кінбурнської коси.

Під загрозою перебували тварини та заповідник “Асканія-Нова”. В організації Uanimals повідомили про загибель усіх тварин, крім качок та лебедів, які перебували на території зоопарку “Казкова діброва” в Новій Каховці. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні