Сьогодні, 16 лютого в Івано-Франківській міській бібліотеці відбулася зустріч з талановитою франківською художницею Мартою Пітчук.
З-під пензля Марти уже вийшло чимало неймовірних картин. Основною темою творчості мисткині є лялька мотанка, котра постає в різних експресивних іпостасях на полотнах, пише Правда ІФ
Творчість Марти транслює українську культуру й несе у собі величезний пласт обряду та традиції локальних регіонів України.
Сьогодні Марта поділилася своєю творчістю, зокрема розповіла, як творить свої чарівні картини й дала поради майбутнім художникам.
Коли я не знаю, як закінчити картину я обертаю її лицем від себе, аби потім свіжим поглядом глянути на неї, – ділиться Марта.
Буває, що малюєш картину і не можеш закінчити. До прикладу одну картину я не могла дописати два роки. Я не знала, що з нею робити. Аж останній раз коли глянула на неї завершила за пів години.
Художниця додає, що в роботі над картинами постійно використовує дзеркало, яке дає змогу розгледіти помилки в композиції. Тоді під іншим кутом можна глянути на свою роботу.
Головне в живописі це сам процес написання – творення картини.
Також художниця поділилася емоціями, котрі охопили її 24 лютого 2022 року, коли росія розпочала повномасштабну війну з Україною.
Може це прозвучить дивно, але коли я заходжу в майстерню де в мене багато незавершених картин, в мене виникає відчуття, що в майстерні шумно, що вони говорять між собою. А коли я зайшла в той день (початок війни приміт.авт.), я застала цілковиту тишу. Мені здавалося, що вони стоять, дивляться на мене і чекають, що я скажу. Тоді я дивилася на пензлі й на палітру, й мені здавалося, що я не знаю, що це за предмети, наче вони не важливі і чужі.
Художниця не могла малювати довший час, доки не виникла ідея створити мотанку «Перемога». Коли перемога візуалізується – вона стає ближчою до нас. Коли Марта Пітчук завершила цю картину, вона зрозуміла що полотен такого штибу має ставати значно більше й більше в час коли ворог хоче нас знищити.
Власне, своїми полотнами Марта зібрала на благодійних аукціонах майже 1 млн. гривень на потреби ЗСУ.
Фоторепортаж Богдана Савлюка