Депутати Верховної Ради України підготували законопроєкт, який може дозволити українцям змінювати по батькові і брати навіть по матері.
Як зазначили у сюжеті ТСН, у багатьох країнах прив’язку до одного з батьків не використовують.Повідомляється, що прецедент у Європейському суді та українському законодавстві створила Наталія Гарнага, яка народилася Володимирівною, а стала Юріївною. Її батько пішов із родини, коли їй було 12 років, після чого вона й захотіла змінити по батькові. Вона боролася за своє право у судах 10 років.
Норму про можливість самостійно без особливих причин змінювати по батькові прибрали із Цивільного кодексу від 2014 року. Задля досягнення своєї мети Наталя пройшла шлях від районного суду до Європейського суду з прав людини, де справа розглядалася шість років. У 45 років жінка отримала нове свідоцтво про народження та паспорт.
Для спрощення такої процедури депутати підготували законопроєкт, який дозволить самостійно обирати собі по батькові з 16 років.
В сюжеті йдеться, що проти нього виступають громадські організації, які захищають права батьків, аргументуючи тим, що ображені жінки можуть зловживати такою можливістю.
Крім того, депутати внесли ще декілька пропозиці, зокрема, можливість брати по матері або і взагалі відмовитися від по батькові за зразком європейських країн.