Туберкульоз та гострі кишкові інфекції з ускладненнями — такі наслідки можуть бути від вживання молочних продуктів зі стихійних ринків. Медики закликають містян на період спеки, обачно обирати місця для купівлі.
На стихійних ринках, кажуть медики, неналежні умови зберігання для продуктів. А це великий ризик для здоров’я людей, пише Правда.іф з посиланням на Версії.
“Близько 400 тисяч щорічно помирають від хвороб, які спричинили харчові продукти. Тому ми, медики рекомендуємо не купувати продукти на стихійних ринках, це дуже небезпечно в таку спеку. Потрібно купувати у магазинах, дивитися чітко термін придатності та умови зберігання”, – зазначає заступниця гендиректора з питань дослідження біологічних факторів ОЦКПХ Тетяна Джус.
Попит на молочну продукцію зі стихійних ринків, кажуть продавці — є. Вони обирають таке розташування, бо там велике скупчення людей.
“ У нас є все — сир, молоко, сметана. Продаємо тут, бо тут люди краще купують. І місце тут безкоштовне”,- зазначають продавці.
Та додають — це чи не єдина можливість трохи заробити. Продають, до прикладу сметану за 50 гривень. Така ж ціна у домашнього сиру.
Розмови із продавцями стихійних ринків проводились неодноразово, каже начальник відділу торгівлі Івано-Франківської міської ради Тарас Слободян. Втім, люди й надалі торгують, бо є попит на продукцію.
“Розмова іде постійно, і наші працівники неодноразово проводили із людьми ці бесіди. У нас навіть є муніципальна інспекція із благоустрою, вони як і протоколи складають, так само і приписи дають. Але на жаль зараз у державі трохи ситуація нестабільна з фінансами, і маємо такі результати”, – каже начальник відділу торгівлі Івано-Франківської міської ради Тарас Слободян.
Необачно обравши місце для купівлі продуктів, можна занедужати серйозними захворюваннями, кажуть медики.
“Бактерія туберкульозу до року зберігається у молочних продуктах, тому заразитися у літній період туберкульозом можливо. Також не варто забувати й про гострі кишкові інфекції, це і сальмонельоз, і кишкова паличка”, – зазначає заступниця гендиректора з питань дослідження біологічних факторів ОЦКПХ Тетяна Джус.