Музей Параски Плитки-Горицвіт цьогоріч відкриють у Криворівні
Диван на коліщатках в темній вітальні

Музей Параски Плитки-Горицвіт цьогоріч відкриють у Криворівні

Автор: Світлана Якимчук
10/11/2021 11:13
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У колишньому приміщенні сільської ради Криворівні відкриють музей Параски Плитки-Горицвіт.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Зберігати культурну спадщину та розвивати туристичний потенціал регіону – основна мета музею. Передовсім йдеться про спадщину Параски Плитки-Горицвіт. Наступний етап – реставраційні роботи в будинку Параски, який є частиною музейного простору, пише Репортер.

Група активістів, спільно з ГО «Центр «Криворівня»», розробили стратегію задля збереження та популяризації робіт Параски: відкриття музейного простору в центрі села, реставрації хати художниці з належними умовами зберігання робіт – температура, вологість тощо.

На цей час в будівлі, що донедавна належала селищній раді Криворівні, тривають роботи з облаштування приміщень для збереження фондів музею (ведення документації, дослідницької, реставраційної роботи), трьох тематичних експозиційних зал: біографічна, фото, літературно-художня.

У грудні в Криворівні відкриють музей Параски Плитки-Горицвіт 1

Відкриття планують на грудень цього року, щоб туристи, котрі приїздять до села на традиційні святкування Різдва та Водохреща, змогли пізнати й дивовижний світ Параски Плитки-Горицвіт.

Параска Плитка-Горицвіт — гуцульська художниця, фольклористка, етнографка, філософиня та фотографка. Вона жила усамітнено в карпатському селі Криворівня, проте стала одним із культурних символів Гуцульщини. Роботи мисткині це книги, фотографії, картини, скульптури з глини та витинанки – в яких поєднано українські традиції та експериментальність, знання про космос, політику та далекі країни, де жінка ніколи не бувала.

З кожним роком творчість Параски привертає все більше уваги шанувальників та дослідників мистецтва – лише у 2020 році її роботи надруковано у французькій книзі “Світова історія жінок-фотографів” (Une histoire mondiale des femmes photographes). Проте до сьогодні в рідному селі Параски не було спеціально облаштованого простору з тематично завершеною експозицією.