Ми вже не провінція, а місто, яке диктує сьогодні певні сенси, – мер Франківська
Диван на коліщатках в темній вітальні

Ми вже не провінція, а місто, яке диктує сьогодні певні сенси, – мер Франківська

Автор: Олег Мамчур
17/01/2025 11:15
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вважає, що нині Івано-Франківськ формує нові сенси для України.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Очільник Івано-Франківської громади Руслан Марцінків в інтерв’ю “Відверто з Оксаною Камінською” поділився думкою, що Івано-Франківськ є серцем України. А також, що місто диктує певні сенси для України.

«Франківськ — це є серце України. Ми продукуємо якісь ті речі, які Україна відчуває. Якщо голова — Київ, а руки — Дніпро чи Харків, то серце України знаходиться в Івано-Франківську», — заявив Руслан Марцінків.

Міський голова підкреслив, що за останні 10–15 років Івано-Франківськ став значно привабливішим.

“Ми вже не провінція, ми те місто, яке диктує сьогодні певні сенси українській державі”, – зазначив очільник громади.

Нагадаємо, робоча група із науковців, експертів та аналітиків майже рік працювала над обґрунтуванням стратегічного вибору.

З’ясовували сильні та слабкі сторони міста Івано-Франківськ, його потенціал і можливості. Так розробляли стратегію розвитку міста до 2030 року.

На підставі різних ризиків і загроз вони моделювали сценарії розвитку Івано-Франківська. І при цьому щільно контактували із представниками різних галузей і сфер суспільного життя. Робоча група з формування Стратегії розвитку Івано-Франківська пропонувала амбітний, але цілком реальний план. Ключовим у ньому був людський капітал і можливості для самореалізації. Динаміку економічного розвитку міста мав посилювати бізнес та ІТ-сектор. Також якість життя визначали розбудова сучасної інфраструктури та енергоефективність. У цьому контексті Івано-Франківськ уже мав суттєві порівняльні переваги.

В Івано-Франківській мерії сподівалися, що нова стратегія врахує кращі європейські практики розвитку міст, дасть новий імпульс перетворенням, що відбуваються в міській територіальній громаді. Також в мерії хотіли ретельно обговорити нову концепцію розвитку міста зі всією громадою.

Івано-Франківськ

Вже 24 лютого, у річницю повномасштабної війни, в Івано-Франківську дискутували, яким був рік для міста та його роль в Україні. Мова йшла як і про бізнес-клімат, так і про безпеку, культурні та суспільні зміни в місті. Зустріч ініціювала платформа “Тепле Місто” в межах проєкту “Стратегія Івано-Франківська”. За рік великої війни Івано-Франківськ став надійним тилом, вважає міський голова Руслан Марцінків.

“Рік війни — це допомога військовим, переселенцям. Місто стало надійним місцем, куди переїхали підприємства. Проте це — і рік втрачених можливостей. Ми втратили людей на війні. Багато франківців виїхали. Але ми вистояли. Не хочу, щоб люди заспокоювалися, а були готові й далі працювати”, — розповідав Руслан Марцінків.

Руслан Марцінків

З його слів, воєнний стан вплинув на стратегію Івано-Франківська. Тому на заході обговорили подальші кроки розвитку міста з врахуванням нових обставин.

“Як місту виживати в умовах довготривалої війни? Швидше за все, нас чекає досвід Ізраїлю, який навчився вести бойові дії й водночас у них — найкраща медицина, найкращі стартапи, найкраща економіка”, — розповідав Марцінків.

Не потрібно чекати завершення війни, а вже зараз шукати нові підходи у прийнятті рішень, вважав один із розробників нової стратегії Івано-Франківська Євген Глібовицький. Він також модерував зустріч.

“Ми бачимо чіткий розклад сил, бачимо, що стратегічна перевага на боці України. Також ми не є в ситуації, де кричущим є питання порятунку Івано-Франківська. Швидше є питання: яка роль Франківська в новій Україні? І ще одне, чому варто продовжувати роботу над стратегією: навіть якщо у нас надзвичайні обставини — світ на нас не чекає. Ми теж мусимо рухатися вперед попри все”, — резюмував Євген Глібовицький.

Яким був рік в економічному плані, розповідав член правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Віктор Вінтоняк. З його слів, бізнес міста з перших днів повномасштабної війни активізувався для системної допомоги теробороні та військовим.

“Упродовж року ми шукали консенсус між владою, бізнесом і громадою. На мою думку, нам вдається. Ми вже обговорюємо створення індустріальних майданчиків, освітніх програм. Частково ми не могли всіх прийняти, хто хотів перевезти бізнес в Івано-Франківськ, якщо говорити про минулий рік. Наразі нам потрібна аналітика, щоб зрозуміти, який бізнес-ландшафт та куди нам рухатися. Зокрема у нас відбулися демографічні зміни. Тому маємо відповісти на питання, яке ми місто: сервісне, інтелектуальне чи транзитне? Маємо знайти свою специфіку”, — розповідав Віктор Вінтоняк.