-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Минулоріч іванофранківці встановили 21 рекорд України

-Реклама-spot_img
spot_img

Івано-Франківськ вперше потрапив до трійки лідерів за кількістю національних рекордів, встановлених за один рік. 21 рекорд вивів місто на третю сходинку, поступившись Києву та Дніпру. Про це Суспільному Карпати повідомив регіональний представник Національного реєстру рекордів України Павло Горішевський.

Найчастіше встановлювали масові рекорди. Це і силові рекорди, коли дев’ятеро стронгменів протягнули дев’ять комунальних автобусів на відстань понад сім метрів. І гастрономічні, коли варили найбільшу кількість баноша в одному казані, готували найбільший крокембуш з профітролів. Також збирали найбільшу кількість різдвяних зірок – 660 – на святковій ході у межах Міжнародного фестивалю “Коляда на Майзлях”.

“Івано-Франківськ особливий освітніми рекордами, – зазначає Горішевський. – За трохи більше, ніж рік, у нас було встановлено чотири масові освітянські рекорди. Серед них – акція “Ми за здорове харчування”, коли 773 учні міських шкіл зібралися разом з одягнутими на голову малюнками овочів і фруктів. Таким чином вони пропагували здорове харчування. Або, коли наприкінці 2019-го року 2 414 учнів засвітили ліхтарики і утворили цифру 2020. Хотіли ще раз повторити цей захід із більшою кількістю дітей, однак завадив карантин”.

Серед освітніх рекордів України, встановлених в Івано-Франківську, – найдовша і наймасовіша лекція. Рекорди належать доктору юридичних наук, проректору одного з франківських вишів Олегу Андрухіву.

“Найдовшу лекцію я провів ще у 2019-му році. Упродовж 24 годин розповідав слухачам про державу, – пригадує рекордсмен. – Захід викликав шалений резонанс. Половина хотіла подивитися, чи витримаю я 24 години поспіль говорити. Ще інші казали, що я понесу кримінальну відповідальність за те, що змушую студентів слухати лекцію упродовж доби. Хоча вони були далекі від суті, адже двері були постійно відкриті і хто хотів, той ішов”.

- РЕКЛАМА-

Науковець пригадує, що були побоювання щодо того, що читатиме лекцію лише для себе:

“Я сказав собі: навіть якщо я буду читати лекцію сам для себе, я все одно її читатиму. Були і мої страхи, що не вистачить голосу, сили чи не буде слухачів. Але аудиторія була постійно і все вдалося”.

У 2020-му році Олег Андрухів організував і провів наймасштабнішу лекцію за участі відомих франківських блогерів, які сьогодні вже є студентами університету, де він працює. Лекція стосувалася історії блогерства і транслювалася на YouTube-каналах блогерів.

“Вони підігрівали свою аудиторію, а я читав лекцію. Ми зафіксували 10 700 глядачів, які дивилися лекцію одночасно. Загалом за годину і 20 хвилин лекцію переглянуло 190 тисяч”, – розповідає Андрухів.

За словами Павла Горішевського, є рекорди, встановлені на межі людських можливостей. Це, насамперед, спортивні та силові рекорди. Двократна рекордсменка, альпіністка Христина Мохнацька, яка у серпні минулого року читала Кобзар на горі Арарат, два тижні тому встановила рекорд, піднявшись на найвищий у світі вулкан.

“Я стала першою жінкою-українкою, яка найшвидше піднялася на найвищий вулкан світу Охос-дель-Саладо в Андах в Чилі. Його висота 6 893 м. Подолала шлях за 19 годин 3 хвилини, – каже альпіністка. – На висоті 6 тисяч у мене почалася гірська хвороба. Я відчула, що таке зона смерті, бракувало кисню. Але я пишаюся тим, що вулкан впустив мене і відпустив живою”.

Окрім цього рекорду, від початку року в Івано-Франківську зафіксували ще три. Це рекорд з підіймання гирі у крижаній воді, найбільша колекція фігурок тварин та максимальна кількість відтискань від землі на висоті 5 тисяч метрів – рекорд, який перебуває на стадії підтвердження.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні