Митники почали відбирати давно розмитнені "євробляхи"
Диван на коліщатках в темній вітальні

Митники почали відбирати давно розмитнені “євробляхи”

Автор: Марія Франчук-Левицька
05/12/2021 17:38
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Одним із таких випадків стало авто, яке “легалізували” ще 2019 року.

Реклама: Місцеві пропозиції
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Альянс

Комфортне житло преміум класу в Івано-Франківську!

Працівники митної служби почали відбирати давно розмитнені автомобілі на європейській реєстрації.

Про це повідомляє UBR із посиланням на громадську організацію “АвтоЄвроСила”, пише Правда.іф з посиланням на ТСН.

Зазначається, що митники почали конфісковувати автомобілі, які давним-давно розмитнили – ще за старими правилами та цінами на оформлення. У АЄС наголосили, що це дуже небезпечний прецедент. Тепер на таких самих підставах митниця разом із виконавчою службою може конфіскувати дуже багато вже розмитнених “євроблях”.

У цьому разі забрали авто, яке було розмитнено ще у 2019 році, а сума відповідних платежів склала тоді близько 3 500 євро.

У 2020 році водієві прийшли документи з суду з рішенням про конфіскацію цього авто, яким він користувався на підставі довіреності. За словами потерпілого автомобіліста, митниця не погодилася навіть на оплату штрафу у розмірі вартості машини (за купчою – $1000), та залучала до стягнення виконавчу службу.

Річ у тім, що митниця може здійснювати перевірку документів, на підставі яких машина потрапила до України, протягом трьох років від моменту ввезення. Це називається митний аудит. У цьому випадку, каже юрист, санкції незаконні, оскільки на момент винесення ухвали ця громадянка вже померла, а митницею було припущено цілу низку процедурних помилок. Як наслідок, справа дійшла до судів, де водій, у якого забрали авто, намагався його повернути. Але суперечки поки що нічим хорошим для нього не закінчилися – апеляція програна. На думку служителів Феміди, люди, які ввозили авто – підробили довіреність. Не допомогло навіть те, що у техпаспорті вказано нинішнього власника транспорту, який його і розмитнював у 2019 році.

Окрім штрафу у розмірі повної вартості авто, митники наполягають ще й на стягненні 33 тисяч грн санкцій. Плюс – оплата всіх судових витрат. Наразі авто перебуває у розшуку виконавчою службою.