-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Бурштинській ТЕС покращилася екологічна ситуація

-Реклама-spot_img
spot_img

Минулого року Бурштинська ТЕС скоротила викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 35%.

Про це повідомила прес-служба ДТЕК Бурштинська ТЕС у відповідь на запит редакції інформаційного сайту Версії.

Так, у порівнянні з 2019 р., викиди на станції зменшилися із 170 тис. т до 110 тис. т. Станція також скоротила викиди в порівнянні з 2012 роком, коли була приватизована.

- РЕКЛАМА-

У прес-службі наголосили, що для зниження негативного впливу на екологічну ситуацію в регіоні, підприємство інвестує кошти в оновлення устаткування і модернізацію технологічних процесів. Протягом 2018-2020 рр. інвестиції в екомодернізацію устаткування на Бурштинській ТЕС склали понад 225 млн грн. Всього ж за три роки «ДТЕК Західенерго», до складу якої входять Бурштинська, Ладижинська та Добротвірська ТЕС, було інвестовано на такі потреби понад 671 млн грн.

Загальні ж екологічні витрати компанії ДТЕК Енерго у 2018-2020 рр. склали 2,7 млрд грн. Також за аналогічний період компанією було сплаченого екологічного податку на суму майже 4,2 млрд грн. Це кошти, які отримали місцеві громади та державний бюджет на реалізацію різноманітних ініціатив.

На підприємстві також нагадали, що вже довгий час на тлі простою державних та приватних ТЕС та ТЕЦ через нестачу вугілля, Бурштинська ТЕС працює на максимумі, щоб в оселях мешканців Франківщини в опалювальний сезон було світло і тепло. У січні – жовтні цього року відпуск теплоелектростанцією електроенергії зріс до 5,8 млрд кВт-год. Це на 34% більше, ніж за аналогічний період минулого року. ТЕС забезпечила потреби Бурштинського енергоострову в електроенергії, при цьому майже в два рази зросла підтримка станцією стабільності енергосистеми України.

Це також пояснює причини періодичної появи щільнішого диму з труб станції, який інколи можуть спостерігати місцеві мешканці. Це, передусім, трапляється через максимальне навантаження на станції ДТЕК Енерго, до яких входить і Бурштинська ТЕС, в той час як через нестачу палива зупинено численні енергоблоки інших державних та приватних компаній теплової генерації. Це також вказівки системного оператора на швидке підняття навантаження тих чи інших блоків, що інколи призводить до короткотривалого, як правило, на 1-2 хв., порушення паливного режиму в енергоблоці. 

Як відомо, зменшити викиди (діоксиду сірки, оксидів азоту і пилу) від роботи українських ТЕС та ТЕЦ покликаний Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок. Наразі в Уряді та Міністерстві енергетики працюють над тим, щоб актуалізувати план та знайти джерела його фінансування. За різними підрахунками для цього необхідно щонайменше 4,1 млрд євро. Подібні плани реалізовані в європейських країнах, зокрема, Польщі, Чехії, Німеччині, але їм для цього знадобилося від 20 до 30 років та колосальна державна підтримка. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні